• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • فروکش کردن تب صعودی قیمت دلار در بازار آزاد تهران

فروکش کردن تب صعودی قیمت دلار در بازار آزاد تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته روی ۲۷ هزار و ۸۳۰ تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست داد و با افت ۶۰۰ تومانی نسبت به عصر روز گذشته روی ۲۷ هزار و ۲۳۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول امروز روی ۲۷ هزار و ۲۰ تومان ایستاد. بر این اساس قیمت دلار مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست داد و به مرز ۲۷ هزار تومان نزدیک شد.

تحلیل‌گران معتقدند تب صعودی قیمت دلار بالاخره فروکش کرده و زمان اصلاح قیمت دلار فرا رسیده است. باید دید با شروع به کار دولت جدید و انتصاب رئیس جدید بانک مرکزی قیمت دلار در چه دامنه‌ای قرار می‌گیرد و آیا استقرار کامل تیم دولت جدید از دامنه نوسان قیمت دلار می‌کاهد یا خیر.

اخباری که توجه فعالان بازار را جلب کردند
از اخباری که در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله ارز جلب توجه می‌کند و احتمالا در افت قیمت دلار موثر بود، می‌توان به چند مورد اشاره کرد. اول اینکه سخنگوی وزارت خارجه ایران روزهای آینده را برای برجام مهم عنوان کرد و گفت تغییر دولت به معنای تغییر تصمیم حاکمیت برای بازگشت به برجام نیست. خطیب زاده علاوه بر این گفت که آمریکا در صورت بازگشت به تعهدات، اجازه حضور در اتاق برجام را خواهد داشت. البته علت اصلی کاهش قیمت دلار افت قابل توجه سهم‌های پتروشیمی در بازار سهام عنوان می‌شود. اظهارات رئیس جمهور جدید و تاکید وی بر بازگرداندن پول‌های بلوکه شده نیز تا حدی توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده و ممکن است یک سیگنال کاهشی برای بازار دلار ارسال کرده باشد.

  تداوم ارزش بیت کوین همچنان در کانال 21 هزار دلار

واکنش قیمت سکه به افت قیمت دلار

قیمت سکه تمام عصر روز گذشته روی ۱۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در شروع معاملات امروز مرز ۱۲ میلیون تومان را از دست داد و روی ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قرار گرفت.

قیمت طلای جهانی نیز بر خلاف انتظار تغییرات منفی را به ثبت رساند، قیمت طلا عصر روز جمعه روی ۱۸۱۷ دلار قرار داشت. قیمت طلا در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه ظهر به وقت ایران ۱۸۱۳ دلار بود. اندازه حباب سکه با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۲۰ تومان برای دلار ۲٫۵۷ درصد محاسبه می‌شد، اندازه حباب سکه با افت قیمت دلار قدری بزرگ شده بود و نشان می‌داد سکه در حال مقاومت است. قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات نیمه اول روز روی ۱۱ میلیون و ۷۸۰ تومان قرار گرفت. در نتیجه سکه مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا امروز مسیر نزولی را دنبال کرد و به مرز ۲۷ هزار تومان نزدیک شد. تحلیل‌گران معتقدند تب صعودی قیمت دلار فروکش کرده است. قیمت سکه تمام تحت تاثیر افت قیمت دلار و طلای جهانی پایین آمد و مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان