کمبود پرستار، اورژانس‌های بریتیش کلمبیا را فلج کرد!

پیام جوان: به گزارش سیتی نیوز، تعطیلی‌های مکرر اورژانس‌ها در شمال و مرکز بریتیش کلمبیا، زنگ خطر کمبود پرستار را به صدا درآورد.

در آخر هفته گذشته، به دلیل کمبود نیرو، بخش‌های اورژانس در شهرهای مریت، ویلیامز لیک، کلرواتر، لیلوئت و چند شهر دیگر مجبور به انتقال بیماران به مراکز درمانی با فاصله تا سه ساعت شدند.

انجمن پرستاران بریتیش کلمبیا این وضعیت را قابل پیشگیری می‌داند و خواهان اقدام فوری مسئولین برای حل این معضل و بهبود شرایط برای ساکنان و پرستاران است.

به گفته این انجمن، حفظ نیروی پرستار همواره چالشی بوده، اما در حال حاضر اوضاع وخیم‌تر شده است. آنها بار دیگر نسبت به این موضوع هشدار داده و خواستار رسیدگی فوری استان و مقامات بهداشتی به این مشکل در مناطق آسیب دیده هستند.

آدریانه گیر، رئیس انجمن پرستاران، به سیتی‌نیوز می‌گوید: “ما شاهد از دست رفتن پرستاران ماهر و مجرب هستیم و در برخی موارد، آنها به طور کامل این حرفه را ترک نمی‌کنند، اما بخش‌های اورژانس و آی‌سی‌یو را رها می‌کنند که این موضوع بسیار نگران‌کننده است.”

استان بریتیش کلمبیا اذعان می‌کند که این مشکل در تابستان که تعداد مرخصی‌ها و بیمار‌ی‌ها افزایش می‌یابد، تشدید می‌شود. با این حال، آنها اعلام کرده‌اند که برای حفظ و جذب پزشکان و پرستاران، اقداماتی مانند افزایش آمبولانس‌ها، انتصاب کارکنان موقت به سمت‌های تمام‌وقت خالی و ارائه پشتیبانی پزشک مجازی در برخی بیمارستان‌ها را در دستور کار دارند.

در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، آمده است: “ما می‌دانیم که تغییرات در خدمات عادی برای مردم نگران‌کننده است، به خصوص زمانی که بر بخش‌های اورژانس تأثیر می‌گذارد. ما هرگز نمی‌خواهیم بخش‌های اورژانس را تعطیل کنیم.”

  بهبود شرایط حیوانات خانگی در کشتی‌های BC Ferries برای مسیر Tsawwassen - Swartz Bay

اما گیر معتقد است که استان باید به طور جدی به موضوع کمبود نیروی انسانی رسیدگی کند و همچنین مرخصی‌های مورد نیاز پرستاران و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را تامین کند. او می‌گوید: “کار کردن بدون نیروی انسانی و منابع کافی در اورژانس‌ها، روز به روز و شیفت به شیفت غیرممکن است. این موضوع نه تنها از نظر جسمی برای پرستاران طاقت‌فرسا است، بلکه از نظر روحی نیز آنها را تحت فشار قرار می‌دهد، زیرا می‌دانند که نمی‌توانند مراقبت‌های لازم را به بیماران ارائه دهند و به عنوان یک حرفه‌ای، استانداردهای کاری خود را برآورده نمی‌کنند.”

مایک گوتز، شهردار مریت، می‌گوید که شهر او در ۱۸ ماه گذشته ۲۳ بار با تعطیلی اورژانس مواجه شده است.

با توجه به برگزاری جشنواره موسیقی باس کوست در این آخر هفته در مریت، گوتز می‌گوید این شهر باید برای ارائه مراقبت‌های پزشکی به افرادی که ممکن است دچار گرمازدگی یا مشکلات دیگر شوند، آماده باشد.

او به سیتی‌نیوز می‌گوید: “ما نزدیک به ۱۰ هزار نفر جمعیت جدید خواهیم داشت و نمی‌توانیم به بیمارستان بسته اعتماد کنیم، بنابراین مطمئن می‌شویم که برای این آخر هفته باز خواهد بود. مردم در گرما بیرون هستند، نوشیدنی مصرف می‌کنند و گرمای هوا را فراموش می‌کنند. آنها از مناطق ساحلی هستند و به این گرما عادت ندارند و ناگهان با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین، بله، این نگران‌کننده است. ما واقعاً نگران این موضوع هستیم.”

گوتز سال گذشته در ماه اکتبر اعلام کرد که در نظر دارد به ازای هر روزی که مردم مریت نمی‌توانند به اورژانس دسترسی داشته باشند، مالیات را از استان کم کند. او می‌گوید که ممکن است دوباره این کار را انجام دهد و این موضوع را با دیوید ابی، نخست‌وزیر در میان خواهد گذاشت.

  اولین شرکت نوشابه دست‌ساز بومی کانادا در New Westminster راه‌اندازی شد

گوتز همچنین می‌گوید که اگر به نیازهای مریت و شهرهای مشابه آن رسیدگی نشود، ممکن است با دولت فدرال وارد مذاکره شود.

این بحران بار دیگر ضرورت توجه به کمبود نیروی انسانی در بخش مراقبت‌های بهداشتی و لزوم اتخاذ تدابیر فوری برای حل این مشکل را به وضوح نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان