ادامه تجمعات اعتراضی دانشجویان در شهرهای مختلف کشور

پیام جوان: همزمان با ادامه اعتراضات سراسری در ایران، دانشجویان دانشگاه‌ها در چندین شهر در گوشه و کنار کشور روز شنبه، ۲۸ آبان، با حضور در محل تحصیل خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به نقل از رادیو فردا، شورای صنفی دانشجویان کشور روز شنبه گزارش‌ها و تصاویری از برگزاری تجمع اعتراضی در دانشگاه‌‌های بهشتی، خوارزمی، کردستان، گیلان، علم و صنعت، تهران، امیرکبیر، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، رازی کرمانشاه، تبریز، شیراز و الزهرا منتشر کرده است.

در این تجمع‌ها دانشجویان با سر دادن شعارهای ضدحکومتی، تحصن و خودداری از حضور در کلاس‌های درس، اعتراضات خود را که از آغاز سال تحصیلی آغاز کرده‌اند ادامه دادند.

در روزهای گذشته دانشجویان دانشگاه‌های مختلف با انتشار فراخوان‌هایی خواهان همراهی تمامی دانشجویان و استادان به اعتراضات دانشجویی شده بودند.

مهم‌ترین خواسته‌های این دانشجویان، آزادی فوری دانشجویان بازداشت‌شده و توقف فشار بر دانشجویان مانند اخراج، تعلیق و تفتیش، همچنین خروج نیروهای امنیتی از دانشگاه‌ها است، اما در عین حال با سر دادن شعار و شعارنویسی در فضاهای دانشگاه‌ها، موضوع سرنگونی جمهوری اسلامی را مطرح و مقامات حکومت از جمله علی خامنه‌ای را هدف قرار می‌دهند.

در همین حال فشارها بر دانشجویان ادامه دارد و فضای حاکم بر بسیاری از دانشگاه‌های کشور، امنیتی اعلام می‌شود.

  رسول خادم رفت؛ خامنه‌ای با کشتی آشتی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان