عوارض پل گلدن گیت از اول جولای افزایش می‌یابد

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، عوارض عبور از پل گلدن گیت برای همه رانندگان از اول جولای ۵۰ سنت افزایش خواهد یافت. این افزایش بخشی از برنامه‌ای است که برای جبران کمبود بودجه ۲۲۰ میلیون دلاری ناحیه پل، بزرگراه و حمل و نقل گلدن گیت در طول پنج سال آینده طراحی شده است.

افزایش برای همه رانندگان

رانندگان خودروهای دو محور و موتورسیکلت‌هایی که از سیستم فست‌‌ترک استفاده نمی‌کنند، شاهد افزایش عوارض از ۹٫۷۵ دلار به ۱۰٫۲۵ دلار خواهند بود. همچنین هزینه فست‌‌ترک به ۹٫۲۵ دلار و نرخ خودروهای هم‌سفر به ۷٫۲۵ دلار افزایش می‌یابد. عوارض خودروهای با بیش از دو محور نیز به ترتیب ۵۰ سنت افزایش پیدا می‌کند.

کرایه اتوبوس و کشتی نیز افزایش می‌یابد

همزمان با افزایش عوارض پل، کرایه برای اکثر خطوط اتوبوس و کشتی این ناحیه نیز ۲۵ سنت افزایش خواهد یافت. این دومین مرحله از افزایشی است که در برنامه‌ی تصویب‌شده توسط ناحیه در سال ۲۰۲۳ گنجانده شده است.

کاهش تردد و درآمد ناشی از همه‌گیری

ناحیه پل، بزرگراه و حمل و نقل گلدن گیت مانند بسیاری از سازمان‌های حمل و نقل، پس از همه‌گیری با مشکلاتی در زمینه بازیابی درآمد خود مواجه بوده است. تردد از پل گلدن گیت تنها به ۸۵ درصد از سطح قبل از همه‌گیری رسیده و ترافیک ساعات شلوغ همچنان ۳۰ درصد کمتر است. همچنین سهم مسافران در خطوط اتوبوس و کشتی این ناحیه تنها ۵۰ درصد از سطح پیش از همه‌گیری است. این عوامل منجر به کاهش ۱ میلیون دلاری درآمد هفتگی این ناحیه از کرایه و عوارض شده است.

  بالن های فلزی احتمالاً باعث آتش سوزی گسترده در سن حوزه شدند

افزایش‌های بیشتر در سال‌های آینده

هیئت مدیره ناحیه پل، بزرگراه و حمل و نقل گلدن گیت در ماه مارس این افزایش عوارض را تصویب کرد. این هیئت مدیره گزینه‌های متعددی را در نظر گرفت که افزایش ۵۰ سنتی تهاجمی‌ترین گزینه بود. با وجود بیشتر نظرات عمومی که از رویکردی ملایم‌تر حمایت می‌کردند، این هیئت مدیره افزایش ۵۰ سنتی را انتخاب کرد که حداقل ۲۵ میلیون دلار بیشتر از هر گزینه دیگری درآمد ایجاد می‌کند.

ناحیه پل، بزرگراه و حمل و نقل گلدن گیت در ۱۰ سال آینده با کمبود بودجه‌ای تقریبا ۶۵۰ میلیون دلاری و در ۵ سال آینده با کمبود بودجه‌ای ۸۰ میلیون دلاری مواجه خواهد بود که توسط افزایش عوارض فعلی جبران نمی‌شود. این ناحیه اعلام کرده است که به دنبال راه‌های دیگری برای کاهش هزینه‌ها یا ایجاد درآمد بیشتر برای جبران کمبود بودجه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان