هدیه بزرگ بلومبرگ، تحصیلات پزشکی را در جانز هاپکینز رایگان می‌کند

پیام جوان: دانشگاه جانز هاپکینز با دریافت کمک مالی یک میلیارد دلاری از مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، می‌تواند شهریه اکثر دانشجویان پزشکی خود را به طور کامل پرداخت کند.

این کمک مالی سخاوتمندانه که از پاییز امسال آغاز می‌شود، شهریه کامل دانشجویان پزشکی را که از خانواده‌هایی با درآمد کمتر از ۳۰۰ هزار دلار در سال می‌آیند، پوشش می‌دهد. علاوه بر این، هزینه‌های زندگی دانشجویانی که خانواده‌هایشان کمتر از ۱۷۵ هزار دلار در سال درآمد دارند نیز پرداخت خواهد شد.

تاثیر این کمک مالی:

  • کاهش وام دانشجویان: بر اساس برآوردها، میانگین کل وام دانش‌آموختگان پزشکی جانز هاپکینز از ۱۰۴ هزار دلار فعلی به ۶۰ هزار و ۲۷۹ دلار تا سال ۲۰۲۹ کاهش خواهد یافت.
  • افزایش دسترسی به آموزش: موسسه خیریه بلومبرگ تخمین می‌زند که در حال حاضر، حدود دو سوم از دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی جانز هاپکینز هستند، واجد شرایط دریافت کمک مالی هستند. با این کمک، این تعداد به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و فرصت‌های تحصیلی برای دانشجویان از طبقات کم‌درآمد بیشتر خواهد شد.
  • حمایت از رشته‌های دیگر: این هدیه همچنین کمک‌های مالی به دانشجویان رشته‌های پرستاری، بهداشت عمومی و سایر رشته‌های تحصیلات تکمیلی در جانز هاپکینز را افزایش می‌دهد.

انگیزه بلومبرگ:

مایکل بلومبرگ، بنیانگذار موسسه خیریه بلومبرگ، در بیانیه‌ای گفت: “با کاهش موانع مالی در رشته‌های ضروری، می‌توانیم دست دانشجویان بیشتری را برای دنبال کردن مشاغلی که دوست دارند باز بگذاریم و آنها را قادر می‌سازیم به خانواده‌ها و جوامعی که به آنها نیاز دارند خدمت کنند.”

بلومبرگ که خود در سال ۱۹۶۴ از دانشگاه جانز هاپکینز در رشته مهندسی برق فارغ‌التحصیل شده است، به شدت تحت تاثیر چالش‌هایی قرار گرفته که دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی در طول همه‌گیری کووید-۱۹ با آن مواجه شدند و تلاش‌های قهرمانانه‌ای که برای محافظت و مراقبت از شهروندان آمریکایی انجام دادند.

  تیراندازی پلیس در Fremont یک کشته برجای گذاشت

سابقه کمک‌های بلومبرگ:

این دومین کمک مالی بزرگ بلومبرگ به دانشگاه جانز هاپکینز است. در سال ۲۰۱۸، او ۱٫۸ میلیارد دلار به این دانشگاه هدیه داد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان مقطع کارشناسی، بدون توجه به سطح درآمد خانواده‌هایشان، می‌توانند در این دانشگاه پذیرفته شوند.

اهمیت این کمک در مقایسه با سایر کمک‌های میلیاردی:

در سال‌های اخیر، شاهد افزایش کمک‌های مالی میلیاردی به دانشگاه‌های ایالات متحده بوده‌ایم. در سال ۲۰۲۲، جان دوئر، سرمایه‌گذار مشهور، به همراه همسرش، ۱٫۱ میلیارد دلار به دانشگاه استنفورد برای راه‌اندازی دانشکده جدیدی با تمرکز بر “تغییرات آب و هوایی” اهدا کرد.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان