مردی در کلاوردیل به اتهام آتش‌سوزی گسترده دستگیر شد

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، یک مرد ساکن کلاوردیل روز شنبه به اتهام ایجاد آتش‌سوزی ۱۱ هکتاری موسوم به “پاکت فایر” که در شمال گایزرویل شعله‌ور شد، دستگیر شد. این آتش‌سوزی که به دلیل استفاده از چمن‌زن در علف‌های خشک ایجاد شده بود، تاکنون ۹۰ درصد مهار شده است.

متهم که هویتش هنوز فاش نشده، با اتهامات جنایی از جمله ایجاد آتش‌سوزی عمدی و همچنین سه تخلف دیگر، به زندان شهرستان سونوما منتقل شده است.

تحقیقات نشان می‌دهد که این فرد از چمن‌زن در علف‌های خشک به ارتفاع چهار فوت استفاده می‌کرده که جرقه‌های ناشی از تیغه‌های فلزی چمن‌زن باعث ایجاد آتش‌سوزی شده است.

علاوه بر اتهامات جنایی، متهم به نقض قوانین بهداشت و ایمنی و همچنین قوانین منابع عمومی کالیفرنیا نیز متهم شده است. این قوانین استفاده از ابزار خاص در نزدیکی مواد قابل اشتعال و همچنین ایجاد آتش‌سوزی بدون مجوز در زمین‌های غیرمالک را ممنوع می‌کنند.

اداره آتش‌نشانی کالیفرنیا (کال‌فایر) با اشاره به گرمای شدید، شرایط خشک و وجود علف‌های خشک و بوته‌ها در بیشتر مناطق کالیفرنیا، هشدار داده است که حداکثر اقدامات اجرایی را برای مقابله با آتش‌سوزی‌های ناشی از انسان انجام خواهد داد.

کال‌فایر همچنین تأکید می‌کند که ایجاد فضای دافع حریق در اطراف خانه‌ها برای محافظت در برابر آتش‌سوزی بسیار مهم است، اما این کار باید فقط در شرایط آب و هوایی مناسب انجام شود.

آتش‌سوزی پاکت فایر ساعت ۱۱:۱۹ صبح شنبه در نزدیکی جاده پاکت رانچ و جاده ریج اوکس آغاز شد. آتش‌نشانان با تلاش‌های شبانه‌روزی تاکنون موفق به مهار ۹۰ درصد از این آتش‌سوزی شده‌اند و عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد.

  طوفان بی اریا، باران گسترده و بادهای تند به همراه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان