ماونتین هاوس، رسماً به جمع شهرهای کالیفرنیا پیوست!

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، شهرکی در غرب تریسی، روز دوشنبه گذشته به طور رسمی به عنوان چهارصد و هشتاد و سومین شهر کالیفرنیا تاسیس شد. این منطقه که پیش‌تر به عنوان یک “منطقه خدمات شهری” اداره می‌شد، اکنون با داشتن دولت مستقل، متشکل از یک شهردار و یک شورای شهر چهار نفره، به مسیر خود به عنوان یک شهر ادامه خواهد داد.

تاسیس با رای قاطع مردم

این اتفاق پس از برگزاری یک همه‌پرسی در ماه مارچ رقم خورد که در آن، از ساکنان ماونتین هاوس در مورد تمایلشان به شهر شدن سوال شد. جامعه ۳۰ هزار نفری این شهر با اکثریت قاطع آرا، به نفع این طرح رای دادند.

خودمختاری و مشارکت بیشتر

جودی آلماسی، معاون مدیر شهری ماونتین هاوس، در این باره گفت: “تبدیل شدن به یک شهر، به معنای خودمختاری بیشتر و مشارکت فعال‌تر مردم در تعیین مسیر کلی شهر است.” او توضیح داد: “تا پیش از این، به عنوان یک منطقه خدمات شهری، برای بسیاری از امور مانند برنامه‌ریزی زمین و منطقه‌بندی، به خدمات شهرستان وابسته بودیم. اما با تاسیس شهرداری، این نظارت به طور مستقیم در اختیار خودمان قرار خواهد گرفت.”

رویایی دیرینه

برای شهردار اندی سو، این لحظه تحقق رویایی دیرینه است. به گفته او، برنامه‌ریزی برای ماونتین هاوس در دهه ۱۹۸۰ آغاز شد، اولین خانه‌ها در اوایل دهه ۲۰۰۰ ساخته شدند و مطالعات متعددی برای بررسی توانایی مالی شهر برای اداره مستقل انجام شد. سو می‌گوید که ادغام به عنوان یک شهر، همیشه جزو برنامه‌ها بوده و با رشد جمعیت در سال ۲۰۱۵، مراحل عملی آن آغاز شد.

  چگونه قیمت بنزین در کالیفرنیا طی هفته گذشته تغییر کرده است؟

از خستگی تا شهرداری

سو که هم پزشک اورژانس و هم شهردار ماونتین هاوس است، می‌گوید که در سال ۲۰۰۸ به دلیل احساس خستگی از روزمرگی، به عرصه سیاست محلی قدم گذاشت. تقریباً در همان زمان، او یک لیگ فوتبال پرچم برای کودکان خردسال نیز تاسیس کرد. سو و همسرش از اجاره دی وی دی های نتفلیکس ناراضی بودند و به دنبال راهی برای گذراندن وقت به شیوه‌ای مفیدتر می‌گشتند.

او می‌گوید: “هر شب این کار را می‌کردیم و من خسته شده بودم. به خودم گفتم که نمی‌خواهم بقیه عمرم را به این کار بگذرانم.”

جذبه ماونتین هاوس

سو بیش از ۱۷ سال پیش به دنبال مسکن ارزان‌تر به ماونتین هاوس نقل مکان کرد. او معتقد است که قیمت پایین مسکن، به همراه عوامل دیگری مانند جرم کم و مدارس خوب، باعث شده است که افراد زیادی مانند او به این منطقه نقل مکان کنند. در واقع، جمعیت ماونتین هاوس از سال ۲۰۱۰ تاکنون سه برابر شده است.

آینده‌ای روشن

سو می‌گوید که این شهر در حال حاضر تنها ۵۰ درصد ساخته شده است و هدف نهایی، تکمیل کامل طرح اصلی شهر است که شامل ساخت ۱۶۰۰۰ خانه، یک استخر عمومی، یک پارک سگ، زمین‌های تنیس و سایر امکانات رفاهی می‌شود. او نسبت به آینده ماونتین هاوس بسیار خوشبین است.

سو می‌گوید: “ما به استخدام نیروی کار جدید و ساخت و ساز ادامه خواهیم داد. این یک فرآیند مداوم است و از روز اول متوقف نشده‌ایم.”

لحظه‌ای تاریخی

جودی آلماسی، معاون مدیر شهری، ابراز خرسندی خود از اینکه بخشی از این لحظه تاریخی بوده است. او می‌گوید که کمک به تاسیس شهرداری ماونتین هاوس، فرصتی منحصر به فرد و تکرار نشدنی در زندگی او بوده است.

  دعوا در بار با تیراندازی مرگبار در سن لئاندرو به پایان رسید

آلماسی می‌گوید: “حضور در این فرآیند طی شش ماه گذشته و انجام کارهای نهایی با همراهی تیممان، تجربه‌ای فوق‌العاده بود.”

ماونتین هاوس، شهری نوپا با آینده‌ای روشن، گامی دیگر در مسیر پیشرفت و توسعه کالیفرنیا برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان