• Home
  • >
  • اخبار ونکوور
  • >
  • گرمای طاقت‌فرسا، بی‌خانمان‌های ونکوور را در معرض خطر قرار می‌دهد

گرمای طاقت‌فرسا، بی‌خانمان‌های ونکوور را در معرض خطر قرار می‌دهد

پیام جوان: به گزارش سیتی نیوز، با افزایش دمای هوا در منطقه لوئر مین‌لند، نگرانی‌ها در مورد وضعیت بی‌خانمان‌های مرکز شهر شرقی ونکوور افزایش یافته است.

کمبود منابع حیاتی مانند آب آشامیدنی و امکانات حمام عمومی، مقابله با گرمای شدید را برای این افراد دشوار کرده است.

در همین راستا، اعضای انجمن پیشگیری از مصرف بیش از حد مواد مخدر (OPS) روز دوشنبه در مرکز شهر شرقی حضور یافتند تا از دسترسی همه افراد به آب و سایر ملزومات ضروری در این گرمای طاقت‌فرسا، به ویژه افراد بی‌خانمان و آسیب‌پذیر در معرض نور مستقیم خورشید، اطمینان حاصل کنند.

سارا بلایث، مدیر اجرایی OPS به سیتی نیوز گفت: “ما در حال تلاش هستیم تا مطمئن شویم که همه افراد به آب آشامیدنی، مکان‌های سایه‌دار برای پناه گرفتن، امکانات حمام و مراکز خنک‌کننده دسترسی دارند.”

مرکز کارنگی واقع در تقاطع خیابان مین و خیابان ایست هاستینگز به عنوان یک مرکز خنک‌کننده از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب برای افرادی که به دنبال آب و پناهگاه در داخل ساختمان هستند، در نظر گرفته شده است.

بلایث با اشاره به گرم‌تر شدن تدریجی هوا در هر سال و افزایش خطرات ناشی از آن برای افراد بی‌خانمان در معرض تابش مستقیم خورشید، گفت که این سازمان شش ماه پیش برای ذخیره‌سازی آب و سایر ملزومات ضروری در این راستا برنامه‌ریزی کرده است.

او توضیح داد: “در حال حاضر شاهد افزایش موارد مصرف بیش از حد مواد مخدر در بین افراد بی‌خانمان در خیابان‌ها هستیم و قرار گرفتن در معرض گرمای شدید می‌تواند این وضعیت را وخیم‌تر کند.”

بلایث با اشاره به افزایش تعداد تماس‌های اورژانسی و اعزام آمبولانس‌ها به دلیل گرمازدگی، تأکید کرد که این موضوع نشان‌دهنده خطرات جدی ناشی از گرمای هوا برای افراد بی‌خانمان است.

  آبجوفروشی قدیمی "The Frog & Nightgown Pub" در کوکیتلام پس از 39 سال تعطیل می‌شود

کری دیک، یکی از افراد بی‌خانمان، در گفتگو با سیتی نیوز اظهار داشت که بسیاری از افراد در مرکز شهر شرقی از گرمای طاقت‌فرسا و کمبود امکانات اولیه به شدت رنج می‌برند.

دیک گفت: “کمک‌های دولتی کافی نیست، مکان‌های کافی برای استفاده از سرویس بهداشتی و دسترسی به آب آشامیدنی وجود ندارد. ما به سختی می‌توانیم یک بطری آب در روز دریافت کنیم که در مقایسه با این گرمای شدید اصلاً کافی نیست.”

کمبود سایه‌بان و درخت در خیابان ایست هاستینگز، ماندن در خنکی را برای ساکنان این منطقه به شدت دشوار کرده است.

ریک لارسن، یکی از ساکنان این خیابان، گفت: “در اینجا سایه‌بان‌های طبیعی بسیار کم است. در مناطق دیگر، درختان و بوته‌های زیادی وجود دارد که سایه‌بان ایجاد می‌کنند، اما در اینجا سایه‌بان‌های طبیعی به سختی پیدا می‌شود.”

بلایث و ساکنان مرکز شهر شرقی ونکوور تأکید می‌کنند که مهم‌ترین نیاز این افراد در حال حاضر، دسترسی به مکان‌های مناسب برای حمام کردن است.

دیک در این خصوص گفت: “ما به مکان‌های بیشتری برای حمام کردن و داشتن زندگی تمیزتر نیاز داریم. آنها خواهان خیابان‌های تمیزتر هستند و باید امکانات لازم برای داشتن زندگی سالم در اختیارشان قرار داده شود. این یک امر ساده و ضروری است.”

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان