• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • واکنش نرخ دلار به افزایش سطح تنش‌های سیاسی
قیمت دلار

واکنش نرخ دلار به افزایش سطح تنش‌های سیاسی

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران امروز سه شنبه 24 آبان ماه شاهد تداوم افزایش قیمت دلار بود. نرخ دلار در ابتدای معاملات نقدی امروز از یک مرز حساس عبور کرد.

تقاضا برای خرید دلار بیشتر شد؟
با عبور دلار از مرز یاد شده تقاضا برای خرید دلار بیشتر شد. برخی از معامله گران مدعی بودند که اسکناس آمریکایی یک کانال بالا رفته است. این دسته از معامله گران می گفتند پیشروی قیمت دلار در بازار شبانه موجب تقویت هیجان در بازار ارز امروز شد بنابراین خریداران جدید به بازار وارد شدند.

پیشروی قیمت دلار در دو سه روز اخیر درحالی است که در روزهای گذشته اقدامات جدید بانک مرکزی نرخ ارز تقریبا کنترل شده بود و صف های خریدار جمع شده بود.

جهش قیمت دلار در هرات و سلیمانیه
در این میان برخی از بازیگران ارزی به جهش قیمت دلار در هرات و سلیمانیه اشاره می کردند. نرخ حواله درهم نیز امروز صعودی بود. به نظر می رسد همین امر بر روی سطح انتظارات صعودی دلار در بازار امروز اثرگذار بود.

واکنش نرخ دلار به افزایش سطح تنش های سیاسی
برخی از معامله گران باور دارند نرخ دلار در واکنش به افزایش سطح تنش های کشورهای غربی و ایران آرایش صعودی به خود گرفته است.

در روزهای اخیر زمزمه هایی از پیش نویس قطعنامه علیه ایران در بین معامله گران بازار دلار به گوش می رسد. در شرایطی که پیش نویس قطعنامه روی میز شورای حکام قرار گرفته بورل در تازه ترین اظهارات خود درباره مذاکرات هسته ای گفت برجام در بن بست است با این حال به تلاش برای نزدیک کردن مواضع طرف های عضو این توافق ادامه می‌دهد.

  واکنش مثبت بازار ارز تهران به اخبار دور هشتم مذاکرات برجام

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان