• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • همه فرمول‌های یک اتفاق باورنکردنی؛ معجزه لیورپول: قرمزها می‌توانند قهرمان شوند!

همه فرمول‌های یک اتفاق باورنکردنی؛ معجزه لیورپول: قرمزها می‌توانند قهرمان شوند!

پیام جوان: به گزارش “ورزش سه”، شاگردان کلوپ پس از نتایج نامطلوب تاریخ‌های اخیر، در جدال برای قهرمانی سقوط کردند. آرسنال و سیتی با برتری نسبت به قرمزها حالا شانس بسیار بیشتری دارند.

به نظر می‌رسد مبارزه برای قهرمانی لیگ برتر در فصل ۲۰۲۳/۲۴ یک جدال دو نفره است. اما یک تیم سومی هم وجود دارد که از نظر ریاضی هنوز شانس کسب مهم ترین جام فوتبال انگلیس را دارد. اگرچه لیورپول از آرسنال و منچسترسیتی دور است، اما در آخرین فصل فصل یورگن کلوپ، چشم به یک معجزه واقعی دارد.

قرمزها بعد از دو نتیجه نامطلوب (شکست مقابل اورتون و تساوی مقابل وستهم) به رتبه سوم رفتند. با ۳ بازی باقی مانده (سیتی یک بازی دیگر هم دارد)، لوئیس دیاز و هم تیمی‌هایش هیچ حاشیه‌ای برای خطا ندارند. پیروزی در سه بازی و انتظار زمین خوردن دو رقیب مستقیم خود، تنها امید آنهاست.

لیورپول در ماه می برنامه سختی دارد زیرا باید با تاتنهام رتبه پنجم، استون ویلا که در رتبه چهارم جدول قرار دارد و نیز ولورهمپتون روبرو شود. تفاضل گل در صورت تساوی احتمالی امتیازات هم برای آنها سودی ندارد.

برنامه بازی‌های آرسنال، سیتی و لیورپول

بازی‌های باقیمانده آرسنال

هفته ۳۶ – آرسنال – بورنموث
هفته ۳۷ – منچستریونایتد مقابل آرسنال
هفته ۳۸ – آرسنال مقابل اورتون

چه بازی‌هایی برای سیتی باقی مانده است؟

هفته ۳۶ – منچسترسیتی – ولورهمپتون
هفته ۳۷ – فولام و منچسترسیتی
به تعویق افتاده از هفته ۳۴ – تاتنهام – منچسترسیتی
هفته ۳۸ – منچسترسیتی مقابل وستهم

چه چیزی برای لیورپول باقی مانده است؟

هفته ۳۶ – لیورپول – تاتنهام
هفته ۳۷ – استون ویلا مقابل لیورپول
هفته ۳۸ – لیورپول مقابل ولورهمپتون

  جریمه ۵۱ هزار دلاری فوتبال ایران توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا

تا اینجای کار، آرسنال با ۸۰ امتیاز، یک امتیاز بیشتر از منچسترسیتی گواردیولا، صدرنشین لیگ برتر است. لیورپول با ۷۵ امتیاز سوم است:

۱٫ آرسنال ۸۰ امتیاز از ۳۵ بازی با تفاضل مثبت ۵۷
۲٫ منچستر سیتی ۷۹ امتیاز از ۳۴ بازی با تفاضل مثبت ۵۰
۳٫ لیورپول ۷۵ امتیاز از ۳۵ بازی با تفاضل مثبت ۴۱

لیورپول برای قهرمانی در لیگ برتر به چه چیزی نیاز دارد؟

با احتساب اختلاف جدول، پیروزی در سه بازی باقی مانده برای شاگردان یورگن کلوپ تقریبا یک الزام است. به این ترتیب به امتیاز ۸۴ می‌رسید و سپس قهرمانی به نتایج دو رقیب دیگر بستگی دارد.

اگر قرمزها ۹ از ۹ را اضافه کنند، لیورپول نیاز دارد که آرسنال دو بازی از سه بازی باقیمانده خود را ببازد، بنابراین توپچی‌ها حداکثر ۸۳ امتیاز خواهند داشت. لازم به ذکر است که اگر لیورپول در امتیاز با تیم آرتتا برابری کند، قرمزها به دلیل تفاضل گل کمتر قهرمانی را از دست می‌دهند.

علاوه بر این، منچسترسیتی نباید تا پایان مسابقات بیش از یک بازی را ببرد (آنها ۴ بازی دیگر دارند) و باید حداقل دو شکست را ثبت کنند.

لیورپول حتی می‌تواند با پیروزی در ۲ بازی از ۳ بازی باقی مانده خود نیز قهرمان شود. در این حالت فرضی، لازم است آرسنال تمام بازی‌های باقی مانده را از دست بدهد و سیتی فقط یک امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن به دست آورد (تیم گواردیولا باید یک تساوی و سه شکست را ثبت کند).

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان