• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • دادگاه مراقبت در سن ماتئو برای کمک به افراد بی‌خانمان مبتلا به اختلالات روانی آغاز به کار کرد

دادگاه مراقبت در سن ماتئو برای کمک به افراد بی‌خانمان مبتلا به اختلالات روانی آغاز به کار کرد

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، شهرستان سن ماتئو به عنوان یکی از اولین شهرستان‌های کالیفرنیا، برنامه دادگاه مراقبت (CARE Court) را برای رسیدگی به مشکل بی‌خانمانی افراد مبتلا به اختلالات روانی شدید راه‌اندازی کرد. این برنامه از روز دوشنبه شروع به ثبت‌نام کرده است.

دادگاه مراقبت که تحت قانون SB 1338 ایجاد شده است، یک فرآیند قانونی جدید برای افراد بی‌خانمان مبتلا به بیماری روانی است که به آنها امکان دریافت کمک‌های احتمالی را می‌دهد.

هدف از این برنامه ارائه خدمات و پشتیبانی به افرادی است که به دلیل بیماری روانی خود قادر به مراقبت از خود نیستند و در معرض خطر آسیب هستند.

مقامات محلی شهرستان سن ماتئو معتقدند که این برنامه “کلیدی” برای کمک به افراد آسیب‌پذیر در جوامع بی‌خانمان است. آنها می‌گویند که این برنامه می‌تواند به افراد مبتلا به بیماری روانی کمک کند تا به درمان، مسکن و سایر خدمات حمایتی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

با این حال، برخی از منتقدان نگرانی‌هایی را در مورد این برنامه مطرح کرده‌اند. آنها می‌گویند که این برنامه ممکن است به نقض حقوق افراد مبتلا به بیماری روانی منجر شود و آنها را در معرض خطر قیمومیت اجباری قرار دهد.

انجمن آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) در بیانیه‌ای مخالفت خود را با این برنامه اعلام کرد و گفت که این برنامه “ما را به عصری تاریک باز می‌گرداند که در آن درمان اجباری افراد مبتلا به اختلالات روانی جدی امری عادی بود.”

مقامات شهرستان سن ماتئو این نگرانی‌ها را رد می‌کنند و می‌گویند که این برنامه به صورت داوطلبانه خواهد بود و افراد فقط در صورتی که به خطر خود یا دیگران باشند، در قیمومیت قرار خواهند گرفت.

  کلانتری اورنج کانتری از ساکنان به دلیل آتش سوزی در لاگونا نیگل خواست منطقه را تخلیه کنند

هنوز مشخص نیست که این برنامه چه اثری بر مشکل بی‌خانمانی در کالیفرنیا خواهد داشت. با این حال، این برنامه یک ابتکار جدید و امیدوارکننده برای کمک به افراد مبتلا به بیماری روانی که در خیابان‌ها زندگی می‌کنند، است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان