• Home
  • >
  • اخبار ونکوور
  • >
  • خبر خوش برای خریداران مسکن: بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را کاهش داد!

خبر خوش برای خریداران مسکن: بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را کاهش داد!

پیام جوان: به گزارش ونکوور ایز آوسوم، در خبری که مطمئناً برای بسیاری از کانادایی ها خوشایند خواهد بود، بانک مرکزی کانادا (BoC) امروز نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد کاهش داد و به ۴٫۷۵ درصد رساند. این اولین بار در سال جاری است که BoC نرخ بهره را کاهش می دهد و پس از دو سال نرخ بالای بهره، خبر مسرت بخشی برای مصرف کنندگان، اقتصاددانان و متخصصان صنعت به حساب می آید.

کاهش تورم، عامل اصلی:

این کاهش نرخ بهره در پی کاهش مداوم نرخ تورم (CPI) از آگوست ۲۰۲۳ است. در حالی که CPI در جون ۲۰۲۲ به بالاترین سطح خود یعنی ۸٫۱ درصد رسیده بود، تا آوریل ۲۰۲۴ به ۲٫۷ درصد کاهش یافته است. این نشان می دهد که اقتصاد به ثبات بازگشته و تورم به محدوده هدف ۱ تا ۳ درصد بانک مرکزی رسیده است.

بازار مسکن منتظر رونق:

کاهش نرخ بهره خبر خوبی برای بازار مسکن کانادا است که در سال گذشته شاهد افزایش نرخ بهره و کاهش تقاضا بود. انتظار می رود این کاهش نرخ به نفع خریداران مسکن عمل کند و منجر به افزایش تقاضا و در نهایت افزایش قیمت مسکن شود.

نکاتی برای خریداران مسکن:

  • اقدام به موقع: با توجه به اینکه انتظار می رود بازار مسکن در ماه های آینده گرم شود، به خریداران مسکن توصیه می شود که هر چه زودتر برای پیش تایید وام و نهایی کردن بودجه خود اقدام کنند.
  • آمادگی کامل: مدارک لازم را از قبل جمع آوری کنید و با یک کارگزار یا مشاور وام مسکن باتجربه مشورت کنید تا بهترین نرخ و شرایط را برای وام خود به دست آورید.
  • ارتباط با مشاور املاک: با یک مشاور املاک باتجربه در منطقه مورد نظر خود مشورت کنید تا از آخرین تحولات بازار و بهترین گزینه های موجود با توجه به نیازها و بودجه شما مطلع شوید.
  یارانه‌ی GST/HST برای کانادایی‌ها: اولین قسط در 5 جولای واریز می‌شود

زمان مناسب برای خرید:

با وجود افزایش احتمالی قیمت ها در ماه های آینده، به نظر می رسد اکنون زمان مناسبی برای خرید مسکن در کانادا باشد. نرخ بهره هنوز هم در مقایسه با سطوح قبل از همه گیری پایین است و با توجه به کاهش تورم، قدرت خرید افراد افزایش یافته است.

به یاد داشته باشید که خرید مسکن یک تصمیم مهم مالی است و باید قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید و با متخصصان مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان