• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • موج تعلیق کمک‌های مالی به «اونروا» در پی اتهام مشارکت برخی از کارکنان آن در حملات حماس

موج تعلیق کمک‌های مالی به «اونروا» در پی اتهام مشارکت برخی از کارکنان آن در حملات حماس

پیام جوان: در پی اتهام مشارکت برخی از کارکنان آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد در غزه (اونروا) در حملات حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر، موج تعلیق کمک‌های مالی به این نهاد آغاز شد.

ژاپن، آخرین کشوری بود که روز یکشنبه ۸ بهمن ماه اعلام کرد کمک‌های مالی خود به اونروا را تا پایان تحقیقات در این پرونده تعلیق می‌کند.

پیش از ژاپن، کشورهای بریتانیا، ایتالیا، فنلاند، آلمان، هلند، فرانسه و سوئیس نیز کمک‌های مالی خود را به اونروا تعلیق کرده بودند.

آمریکا نیز روز جمعه ششم بهمن ماه اعلام کرد کمک‌های مالی اضافی خود به اونروا را تا زمان روشن شدن موضوع تعلیق می‌کند.

اونروا یک نهاد غیردولتی است که از سوی سازمان ملل متحد برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به آوارگان فلسطینی تاسیس شده است.

اتهام مشارکت برخی از کارکنان اونروا در حملات حماس با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اعمال ادعایی برخی کارکنان اونروا خواستار تداوم فعالیت این نهاد شده است.

با این حال، وزیر امور خارجه اسرائیل، یسرائیل کاتز، اونروا را به داشتن ارتباط با شبه‌نظامیان اسلامگرا در غزه متهم کرده و از افزایش تعلیق کمک‌ها به آن حمایت کرده است.

او تاکید کرده است که اونروا باید پس از فروکش‌ کردن درگیری‌ها در منطقه، با نهادها و سازمان‌هایی که به صلح و توسعه واقعی تعهد دارند، جایگزین شود.

بر اساس گزارش VOA

  مایکل پرجنت: سازمان‌های تروریستی اسلامی بدون تایید رژیم ایران و بدون مماشات دولت بایدن، قادر به خراب‌کاری در خاورمیانه نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان