مریم اکبری‌منفرد: پرونده جدید برای تمدید حبس؟

پیام جوان: مریم اکبری‌منفرد، از مادران دادخواه و زندانیان سیاسی، در آستانه پایان دوره محکومیت ۱۵ ساله خود با پرونده جدیدی از سوی مقامات جمهوری اسلامی روبرو شده است.

به گفته وکیل خانم اکبری‌منفرد، او در این مدت حتی یک روز مرخصی هم نداشته و با وجود پایان یافتن ۱۵ سال حبس در مهرماه، پرونده جدیدی علیه وی بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی گشوده شده است.

در این پرونده، اتهاماتی به خانواده و بستگان خانم اکبری‌منفرد نسبت داده شده و ستاد پیگیری و نظارت پرونده‌های موضوع اصل ۴۹ خواستار توقیف و تملک اموال آنها به نفع “ستاد اجرای فرمان امام” شده است.

هنوز تاریخ رسیدگی به این پرونده مشخص نشده، اما وکیل خانم اکبری‌منفرد تاکید می‌کند که طبق قوانین ایران، مجازات نباید شامل نزدیکان فرد شود.

این اقدام تازه‌ای در راستای پرونده‌سازی برای زندانیان سیاسی در آستانه آزادی است. پیشتر نیز مریم اکبری‌منفرد در شهریور ۱۴۰۲ به اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به دو سال حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شده بود.

مریم اکبری‌منفرد، مادر سه فرزند، در دی‌ماه ۱۳۸۸ در پی اعتراضات عاشورا بازداشت و به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام او “هواداری از سازمان مجاهدین خلق” عنوان شده، در حالی که تنها ارتباط او با این سازمان “چند تماس تلفنی با خواهر و برادرش در کمپ اشرف در عراق” بوده است.

سه برادر و یک خواهر خانم اکبری‌منفرد نیز در کشتار ۱۳۶۷ اعدام شده‌اند.

بر اساس گزارش VOA

  هجوم بی‌سابقه مهاجران هندی به آمریکا از طریق مرز کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان