بودجه جدید اوکلند با جنجال و بحث‌های داغ تصویب شد

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، شورای شهر اوکلند پس از کشمکش‌های فراوان، بودجه جدیدی را برای سال آینده مالی تصویب کرد. این بودجه که به شدت به فروش سهم شهر از ورزشگاه کولسیوم وابسته است، با مخالفت برخی از اعضای شورا و اتحادیه‌های کارگری مواجه شده است.

بودجه پیشنهادی شهردار شنگ تائو که در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید، کسری بودجه ۱۷۷ میلیون دلاری شهر را با فروش کولسیوم جبران می‌کند.

منتقدان این طرح می‌گویند که اتکا به فروش کولسیوم یک راه حل ناپایدار است و در نهایت به ضرر شهروندان خواهد بود. آنها همچنین نگرانند که فروش کولسیوم به از دست رفتن هویت فرهنگی شهر منجر شود.

از سوی دیگر، حامیان این طرح می‌گویند که این تنها راه برای جلوگیری از کاهش شدید بودجه امنیت عمومی و سایر خدمات ضروری است. آنها همچنین معتقدند که فروش کولسیوم فرصتی برای توسعه مجدد این منطقه و ایجاد مشاغل جدید است.

اتحادیه‌های کارگری نیز از این طرح به شدت انتقاد کرده‌اند و می‌گویند که این طرح منجر به اخراج کارکنان و کاهش کیفیت خدمات خواهد شد. آنها خواستار استخدام یک کارشناس بودجه خارجی برای بررسی مجدد بودجه هستند.

شهردار تائو در دفاع از طرح خود گفت که این امن‌ترین و بهترین گزینه برای شهر اوکلند است. او اطمینان داد که فروش کولسیوم به زودی انجام خواهد شد و بودجه شهر را به ثبات خواهد رساند.

هنوز مشخص نیست که آینده چه چیزی در انتظار بودجه جدید اوکلند است. این احتمال وجود دارد که این طرح در دادگاه به چالش کشیده شود و یا توسط رای‌دهندگان در یک انتخابات آینده رد شود.

  توافق اولیه اتحادیه نویسندگان آمریکا و اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون هالیوود

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان