پایان پذیرش بر اساس سوابق خانوادگی در دانشگاه‌های خصوصی کالیفرنیا؟

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، یک قانونگذار ایالتی کالیفرنیا خواستار پایان دادن به پذیرش بر اساس سوابق خانوادگی در دانشگاه‌های خصوصی این ایالت است. او معتقد است این عمل ناعادلانه است و فرصت‌های برابر را از دانش‌آموزان مستحق سلب می‌کند.

فیل تینگ، عضو مجلس ایالتی، لایحه‌ای را به سنا ارائه کرده است که در صورت تصویب، دانشگاه‌های خصوصی کالیفرنیا را از ارائه اولویت به فرزندان فارغ‌التحصیلان و اهداکنندگان در فرآیند پذیرش منع می‌کند.

آقای تینگ می‌گوید: «ما نمی‌گوییم که دانشگاه‌ها نمی‌توانند فرزندان فارغ‌التحصیلان یا اهداکنندگان را بپذیرند، اما معتقدیم که نباید به آنها اولویت داده شود. زمان آن رسیده است که شرایط برای همه یکسان باشد.»

او انگیزه خود را برای ارائه این لایحه، رسوایی پذیرش غیرقانونی در سال ۲۰۱۹ می‌داند که در آن مشخص شد برخی از والدین ثروتمند با رشوه و جعل مدارک، فرزندان خود را به دانشگاه‌های برتر از جمله دانشگاه‌های کالیفرنیا (UC) و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) فرستاده‌اند.

دانشگاه‌های دولتی کالیفرنیا قبلاً هرگونه اولویت برای فرزندان فارغ‌التحصیلان و اهداکنندگان را لغو کرده‌اند. با این حال، دانشگاه‌های خصوصی هنوز هم می‌توانند از این طریق به دانش‌آموزان امتیاز بدهند.

آقای تینگ با استناد به داده‌های خوداظهاری دانشگاه‌ها، می‌گوید که دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دانشگاه سانتا کلارا و استنفورد بیشترین درصد دانشجویان با سابقه خانوادگی را در کلاس‌های ورودی خود دارند.

او می‌گوید: «این تعداد قابل توجهی از متقاضیان یا پذیرفته‌شدگان نیست، اما بخش قابل‌توجهی از کلاس‌های این دانشگاه‌ها را تشکیل می‌دهند.»

لایحه آقای تینگ در صورت تصویب، دانشگاه‌های خصوصی متخلف را با جریمه از جمله از دست دادن بودجه کمک‌هزینه تحصیلی کالیفرنیا (Cal Grant) روبرو خواهد کرد.

  پیش بینی دمای سه رقمی برای هفته اول جولای در ساکرامنتو

این لایحه تا پایان اوت باید از سنا عبور کند و پس از آن به امضای فرماندار ایالت برسد تا به قانون تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان