کانادا پیشگام در ارائه‌ی انسولین هفتگی جدید

پیام جوان: به گزارش ونکوور ایز آوسوم، خبر خوش برای بیماران دیابتی در کانادا! به زودی، بسیاری از این افراد می‌توانند به جای تزریق روزانه‌ی انسولین، تنها یک بار در هفته این کار را انجام دهند.

این پیشرفت انقلابی با معرفی انسولین ایکودک (Awiqli) توسط شرکت داروسازی نوو نوردیسک رقم خورده است. Awiqli اولین انسولین بازال تزریقی یک بار در هفته در جهان است و از تاریخ ۳۰ جون در سراسر کانادا در دسترس خواهد بود.

کانادا اولین کشوری است که این محصول را دریافت می‌کند. Awiqli در ماه مارچ توسط بهداشت کانادا برای درمان بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ تایید شده است.

مزایای انسولین هفتگی:

  • کاهش بار درمان: تزریق یک بار در هفته به جای تزریق روزانه، بار روانی و جسمی قابل توجهی از دوش بیماران دیابتی برمی‌دارد.
  • بهبود انطباق با درمان: مطالعات نشان داده‌اند که تزریق یک بار در هفته، احتمال پایبندی بیماران به برنامه‌ی درمانی را افزایش می‌دهد.
  • کنترل بهتر قند خون: Awiqli به طور مداوم سطح انسولین را در طول هفته تنظیم می‌کند و به کنترل بهتر قند خون کمک می‌کند.
  • کیفیت زندگی بهتر: با کاهش نیاز به تزریق روزانه، بیماران دیابتی می‌توانند از آزادی و انعطاف‌پذیری بیشتری در زندگی خود لذت ببرند.

موارد استفاده:

اگرچه Awiqli برای هر دو نوع دیابت ۱ و ۲ تایید شده است، متخصصان غدد درون‌ریز معتقدند که این دارو عمدتاً برای بیماران نوع ۲ مفید خواهد بود. دلیل این امر آن است که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ همچنان به تزریق‌های اضافی انسولین با سرعت اثر بالا در وعده‌های غذایی نیاز دارند.

  اجاره‌های نجومی ونکوور، مانع خرید خانه برای مستاجران

هزینه و دسترسی:

آژانس دارویی کانادا تخمین می‌زند که هزینه Awiqli بیش از ۱۳۵۰ دلار در سال برای هر بیمار خواهد بود. این آژانس در وب‌سایت خود توصیه می‌کند که Awiqli برای درمان دیابت نوع ۲ تحت پوشش بیمه قرار گیرد، اما با این شرط که قیمت آن به پایین‌ترین قیمت تزریق‌های انسولین مکرر برسد.

هنوز مشخص نیست که آیا شرکت‌های بیمه خصوصی گزینه‌ی تزریق هفتگی گران‌تر را برای بیمارانی که آن را ترجیح می‌دهند تحت پوشش قرار خواهند داد یا خیر، اما نوو نوردیسک نسبت به این موضوع خوش‌بین است.

آینده‌ی درمان دیابت:

معرفی Awiqli گامی مهم در جهت ساده‌تر و موثرتر کردن درمان دیابت است. با ادامه‌ی تحقیقات و توسعه، می‌توان انتظار داشت که در آینده شاهد گزینه‌های درمانی جدیدتر و نوآورانه‌تری برای این بیماری باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان