• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • سانفرانسیسکو در مسیر برقی شدن: راه‌اندازی برنامه‌ی آزمایشی شارژ خیابانی خودروهای برقی

سانفرانسیسکو در مسیر برقی شدن: راه‌اندازی برنامه‌ی آزمایشی شارژ خیابانی خودروهای برقی

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، سانفرانسیسکو در راستای گامی دیگر برای تبدیل شدن به شهری پاک‌تر و سازگارتر با محیط زیست، برنامه‌ی آزمایشی جدیدی را برای ترویج استفاده از خودروهای برقی (EV) آغاز کرده است. این برنامه با راه‌اندازی ایستگاه‌های شارژ خیابانی در نقاط مختلف شهر، به دنبال آن است که استفاده از خودروهای برقی را برای عموم مردم، اعم از ساکنان آپارتمان‌ها و افراد با سطوح درآمدی مختلف، آسان‌تر و در دسترس‌تر کند.

رافائل ماندلمن، ناظر شهر سانفرانسیسکو، در این باره گفت: «هدف ما این است که استفاده از خودروهای برقی برای همه افراد، نه فقط ثروتمندان، امکان‌پذیر شود. برای رسیدن به این هدف، به تعداد بیشتری ایستگاه شارژ در سطح شهر نیاز داریم. این برنامه‌ی آزمایشی گامی مهم در جهت افزایش تعداد ایستگاه‌های شارژ و ترویج استفاده از خودروهای برقی در سانفرانسیسکو است.»

طبق آمار، سال گذشته ۳۷ درصد از کل خودروهای نو فروخته‌شده در سانفرانسیسکو، خودروهای برقی یا هیبریدی شارژی بوده‌اند. این آمار نشان‌دهنده‌ی تمایل روزافزون مردم به استفاده از خودروهای پاک‌تر و سازگارتر با محیط زیست است.

کیت بری، یکی از شهروندان سانفرانسیسکو که خودروی برقی دارد، از این برنامه‌ی جدید استقبال کرده و می‌گوید: «راه‌اندازی این ایستگاه‌های شارژ کنارگاهی به افراد زیادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند و به دلیل عدم وجود ایستگاه شارژ در محل سکونتشان، امکان استفاده از خودروهای برقی را ندارند، کمک می‌کند. همچنین این برنامه به افراد با سطوح درآمدی مختلف این امکان را می‌دهد که از مزایای استفاده از خودروهای برقی بهره‌مند شوند.»

شهرداری سانفرانسیسکو از تأمین‌کنندگان ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی دعوت می‌کند تا به صورت آنلاین برای شرکت در این برنامه‌ی آزمایشی درخواست دهند. انتظار می‌رود راه‌اندازی این ایستگاه‌های شارژ جدید، به طور قابل‌توجهی به افزایش تعداد خودروهای برقی در خیابان‌های سانفرانسیسکو و کاهش آلودگی هوا در این شهر کمک کند.

  Santa Clara County Fair پس از سه سال غیبت بازمی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان