• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا در حالت آماده‌باش بالا به‌دلیل احتمال حمله تروریستی

پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا در حالت آماده‌باش بالا به‌دلیل احتمال حمله تروریستی

پیام جوان: منابع خبری در ایالات متحده به نقل از مقامات آمریکایی گزارش دادند که چندین پایگاه نظامی آمریکا در سراسر اروپا به‌دلیل احتمال وقوع حمله تروریستی به نیروهای یا تأسیسات آمریکایی در حالت آماده‌باش بالا قرار گرفته‌اند.

گفته می‌شود این پایگاه‌ها، از جمله پادگان ارتش آمریکا در اشتوتگارت آلمان که محل استقرار فرماندهی اروپایی ایالات متحده است، روز یکشنبه در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتمال اقدام تروریستی یا هدف قرار گرفتن پرسنل یا تأسیسات آمریکایی، سطح هشدار خود را افزایش داده‌اند.

یکی از مقامات آمریکایی که در یکی از پایگاه‌های اروپا مستقر است به سی‌ان‌ان گفته است که این سطح از هشدار “در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده” و به معنای آن است که ارتش یک “تهدید فعال و جدی” دریافت کرده است.

سخنگوی فرماندهی اروپا در مورد این تهدید گفت: “ما به طور مداوم در حال ارزیابی عواملی هستیم که بر امنیت جامعه نظامی ایالات متحده در خارج از کشور تأثیر می‌گذارند. به عنوان بخشی از این تلاش‌ها، ما اقدامات بیشتری را برای اطمینان از امنیت اعضای خود انجام خواهیم داد، اما بدون ارائه جزئیات خاص، هوشیاری خود را حفظ خواهیم کرد.”

گزارش‌ها حاکی از آن است که مشخص نیست چه اطلاعاتی دقیقاً باعث افزایش سطح آماده‌باش نیروهای آمریکایی در اروپا شده است. با این حال، مقامات اروپایی اخیراً در مورد یک “تهدید تروریستی بالقوه” در این قاره هشدار داده‌اند، به‌ویژه با نزدیک شدن به المپیک پاریس در ماه جولای و در جریان مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ که در حال حاضر در آلمان برگزار می‌شود.

افزایش سطح آماده‌باش در پایگاه‌های نظامی آمریکا نشان‌دهنده نگرانی‌های جدی امنیتی در مورد احتمال وقوع حملات تروریستی در خاک اروپا است. این موضوع می‌تواند بر امنیت پرسنل نظامی آمریکا و همچنین غیرنظامیان در این قاره تأثیر بگذارد.

  بررسی پیامدهای قرارداد Microsoft با امارات

در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد این تهدید خاص در دسترس نیست، اما مقامات آمریکایی و اروپایی در حال همکاری برای ارزیابی خطر و اتخاذ تدابیر لازم برای محافظت از مردم خود هستند.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان