• Home
  • >
  • اخبار ونکوور
  • >
  • وست جت و بحران پروازها: تلاش برای بازسازی عملیات و رضایت مشتریان

وست جت و بحران پروازها: تلاش برای بازسازی عملیات و رضایت مشتریان

پیام جوان: به گزارش سیتی نیوز، یک هفته پس از پایان اعتصاب دو روزه مکانیک‌ها، شرکت هواپیمایی وست جت همچنان با لغو پروازها و نارضایتی مسافران روبرو است.

این اعتصاب که در ۲۸ جون آغاز شد، وست جت را مجبور کرد بیش از ۱۰۰۰ پرواز را قبل از تعطیلات روز کانادا، یکی از شلوغ‌ترین دوره‌های سفر سال، لغو کند.

تاثیرات این اعتصاب تا هفته گذشته ادامه داشت، به طوری که وست جت در روزهای جمعه و شنبه ۱۰۰ پرواز و امروز حداقل ۳۱ پرواز دیگر را لغو کرد.

کارشناسان می‌گویند بازگرداندن کامل پروازها توسط ناوگانی که به دلیل اعتصاب تقریباً زمین‌گیر شده بود، زمان‌بر است. وست جت ۱۸۰ هواپیما در بیش از ۱۷۵ مقصد دارد.

وست جت اعلام کرده که در حال تلاش برای بازسازی عملیات و کمک به مشتریان در اسرع وقت است.

با این حال، مسافران در رسانه‌های اجتماعی خشم خود را از لغو پروازها و عدم دسترسی به خدمات مشتریان ابراز کرده‌اند. برخی از مسافران می‌گویند که وست جت در صورت عدم تمایل به بازپرداخت، آنها را مجدداً رزرو نکرده است، که طبق منشور حقوق مسافر کانادا پس از ۴۸ ساعت از لغو پرواز، غیرقانونی است.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی وست جت می‌تواند به طور کامل از این اختلالات ناشی از اعتصاب خارج شود. مسافران باید قبل از سفر با این شرکت هواپیمایی، وب سایت آن را برای اطلاع از آخرین وضعیت پروازها بررسی کنند.

  کشف بقایای انسانی در ایست همیلتون ریچموند: هیچ خطر عمومی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان