شاه، جاسوس، دیوانه: درام جدیدی از زندگی شاه ایران

پیام جوان: شبکه ورایتی خبر داد که سریال جدیدی با عنوان “شاه، جاسوس، دیوانه” در حال ساخت است که به زندگی پرفراز و نشیب محمدرضا شاه پهلوی و خانواده سلطنتی ایران می‌پردازد.

این سریال درام که توسط “کاسپین پیکچرز” تهیه می‌شود، توسط تینا غروی و شهریار ویلیام راعی، خالقان سریال، کارگردانی خواهد شد. غروی که سابقه کار در آثاری مانند سریال “ملکه کلئوپاترا” در نتفلیکس را دارد، به همراه نیوشا نور، بازیگر ایرانی-آمریکایی، از تهیه‌کنندگان این مجموعه هستند.

گفته می‌شود که فصل اول “شاه، جاسوس، دیوانه” به وقایع دهه ۱۹۳۰، از جمله تلاش برای کودتای ضد شاه، سرنگونی محمد مصدق نخست‌وزیر و مقابله با نفوذ شوروی در ایران می‌پردازد.

طبق برنامه‌ریزی، دو فصل دیگر نیز برای این سریال در نظر گرفته شده که در آن‌ها به رویدادهایی مانند جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و انقلاب ۵۷ ایران پرداخته خواهد شد.

شباهت ساختاری این سریال به “تاج” (سریال نتفلیکس درباره ملکه الیزابت دوم) مشهود است و سازندگان آن می‌گویند هدفشان ارائه تصویری “معتبر، بی‌طرفانه و صریح” از زندگی شاه و “تأثیر عوامل خارجی بر ایران در دوران سلطنت او” است.

“شاه، جاسوس، دیوانه” سومین پروژه سریالی با محوریت دوران پادشاهی محمدرضا شاه پهلوی است که در اخبار اخیر از ساخت آن‌ها خبر داده شده است.

بر اساس گزارش VOA

  محافظ ویژه محمداشرف غنی: شاهد فرار اشرف غنی با بسته‌هایی حاوی میلیون‌ها دلار بودم

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان