• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار ایران

پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار ایران

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه پیوسته آرایش افزایشی داشت. ریتم صعودی بازار طلا متاثر از رشد قیمت دلار رقم خورد و سکه تمام را بیش از یک میلیون تومان گران کرد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه
معامله‌گران بازار فلز زرد علاوه بر تاثیر افزایش قیمت دلار، رشد تقاضا را دلیل افزایش قیمت در بازار طلا می‌دانند. آنها با اشاره به روند رنج اونس جهانی طلا در روزهای اخیر، تاثیر بازارهای جهانی بر بازار داخلی را چندان جدی نمی‌دانند.

گفتنی است با وجود افزایش قیمت در بازار فلز زرد، اما معامله‌گران می‌گویند همیشه برای ورود به بازار طلا و خرید مناسب است؛ به شرطی که خواب سرمایه در این بازار حداقل یک ساله باشد.
قیمت طلای جهای روز سه‌شنبه افزایش کمتر از یک دلاری داشت و روی رقم ۲۳۳۳ دلاری معامله شد. اونس جهانی نقره با قیمت ۲۹ دلار و ۵۷ سنتی معامله شد و تغییر قیمت قابل توجهی نداشت. قیمت هر گرم نقره در بازار داخلی روز دوشنبه در سطح ۵۷ هزار و ۶۰۰ تومانی معامله شد.

سکه تمام روز دوشنبه روی رقم ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار در کانال ۳۷ میلیونی پیشروی کرد و روی قیمت ۳۷ میلیون و ۶۹۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه و ربع سکه به ترتیب روی رقم ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. این قطعات در روند صعودی بازار یک پله صعود را تجربه کردند. سکه گرمی پس از ۱۲ روز ثبات قیمت، روز یکشنبه ۱۰۰ هزار تومان گران شد و به کانال هفت میلیون تومانی صعود کرد و روز دوشنبه با رشد ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

  احتمال نفوذ سکه بازان به مرز مقاومتی 16 میلیون و 800 هزار تومان

قیمت طلا در سومین روز هفته با افزایش دلار همراه شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رقم ۱۴ میلیون و ۹۸۹ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار روی رقم سه میلیون و ۴۶۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۱۴ هزار تومانی معامله شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان