• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • مرگ دانشجوی همدانی در پی ممانعت از ورود آمبولانس: ابهامات و تناقضات

مرگ دانشجوی همدانی در پی ممانعت از ورود آمبولانس: ابهامات و تناقضات

پیام جوان: کیمیا ترکاشوند، دانشجوی ترم چهار رشته معماری دانشگاه بوعلی‌سینا همدان، جان خود را از دست داد. منابع خبری از جمله اتحادیه آزاد کارگران ایران، گزارش داده‌اند که این دانشجو اقدام به خودکشی کرده بود، اما پس از تماس برای آمبولانس، حراست دانشگاه به مدت ۴۰ دقیقه مانع ورود کادر درمان به خوابگاه شده و این تاخیر منجر به فوت او شده است.

اما دانشگاه بوعلی‌سینا این موضوع را تکذیب می‌کند. معاونت دانشجویی دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که مدیریت حراست و مجموعه مدیران دانشگاه از همان دقایق اولیه برای نجات جان این دانشجو و انجام سریع امور درمانی تلاش کرده‌اند.

این رویداد با واکنش‌های ضد و نقیضی روبرو شده است. برخی کاربران در فضای مجازی روایت ممانعت از ورود آمبولانس را تایید می‌کنند و به عملکرد حراست دانشگاه معترض هستند.

در همین راستا، لازم به ذکر است که حراست دانشگاه‌ها در ایران سابقه‌ای در سرکوب دانشجویان و اعمال حجاب اجباری دارند. پس از اعتراضات “زن، زندگی، آزادی” نیز به نظر می‌رسد که با آزادی عمل بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

در نمونه‌ای دیگر، ۳۱ خرداد ماه در پی نصب دوربین سیار بر روی لباس ماموران حراست در دانشگاه صنعتی شریف، انجمن اسلامی دانشجویان از رئیس این دانشگاه در تهران توضیح خواست.

مرگ کیمیا ترکاشوند، بار دیگر مسائل مربوط به عملکرد حراست دانشگاه‌ها و برخورد با دانشجویان را در کانون توجه قرار داده است. ضروری است که تحقیقات شفافی در این خصوص صورت گیرد و با عاملان احتمالی قصور و اهمال برخورد قانونی شود.

در نهایت، یادآوری می‌شود که سلامت و امنیت دانشجویان در محیط دانشگاهی از حقوق اساسی آنان بوده و باید به طور جدی توسط مسئولان دنبال شود.

  Strange knife threat to Japanese prince underscores royal line’s succession crisis

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان