• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • مقایسه تتر و دلار؛ حباب‌های مثبت و منفی و تأثیر آنها بر بازار ارز

مقایسه تتر و دلار؛ حباب‌های مثبت و منفی و تأثیر آنها بر بازار ارز

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز،‌ هر چه به ۸ تیر،‌ روز برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نزدیک می شویم، بازار گمانه زنی ها درباره نامزد پیروز در انتخابات شدت بیشتری پیدا کرده و وعده های اقتصادی شش نامزد کسب کرسی ریاست پاستور در کانون توجه فعالان بازار ارز قرار گرفته است.

معامله گران معتقدند تشدید فضای رقابتی و موضع گیری های تند نامزدها نسبت به یکدیگر می تواند بر نوسانات بازار اثرگذار باشد، موضوعی که روز گذشته هم اتفاق افتاد و قیمت دلار نوسان افزایشی را در پیش گرفت و در حدود ۵۸ هزار تومان و ۸۰۰ تومان ایستاد.

فعالان بازار معتقدند قیمت دلار ۳۷ روز است که بین کانال ۵۸ و ۵۹ هزار تومان در نوسان است و برنامه مشخصی برای صعود یا نزول به محدوده افزایشی و کاهشی ندارد.

در مقابل قیمت تتر در روز چهارشنبه در کانال ۵۹ هزار تومان نوسان داد اما نتوانست از مرز مقاومتی به ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان نزدیک شود و این موضوع نشان می دهد که این مرز از مقاومت شدیدی برخوردار است و مانع حرکت افزایشی دلار شده است. بر اساس گزارش اقتصادنیوز، تتر در دو روز اخیر توانسته بالای قیمت دلار ماندگار شود و کف بازار ارز تهران نشانگر این است که تبدیل دلار به تتر در بازار ارز تهران قوت گرفته بود.

در جریان معاملات روز پیش همچنین خبری درباره تزریق سنگین بازارساز در بازار برای کنترل قیمت ها دست به دست شد،. تزریق سنگین تتر توسط بازارساز برای دستیابی به هدف ۵۷ هزار تومان و تزریق درهم برای پایین کشیدن یک تا دو پله ای دلار مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته است. فعالان بازار معتقدند این اتفاق سیگنال کاهشی به بازار خواهد داد.

  دلار در حال ورود به کانال ۲۷ هزار تومان؛ سکه در مرز ۱۲ میلیون

بنابر اطلاعات خبرنگار اقتصادنیوز، برخی معامله گران هم معتقدند با وجود حباب منفی درهم نسبت به تتر و روند رو به رشد حباب طلای آبشده بازار می‌تواند تا قبل از انتخابات یک نوسان کوتاه را به ثبت برساند. همچنین گروهی دیگر با اشاره به حرکت تتر در دامنه رنج، کاهش حباب درهم نسبت به روز گذشته و همچنین مداخله بازارساز در دو بازار درهم و تتر،‌ مسیر حرکتی دلار در آخرین روز کاری هفته تغییر چندانی را به ثبت نخواهد رساند و در جریان معاملات امروز شاهد ترکیب همیشگی چند هفته اخیر یعنی نوسان محدود در دامنه مشخص خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان