سیستم هشدار بلایای طبیعی در کنترا کوستا در آستانه فروپاشی!

پیام جوان: به گزارش ان بی سی بی اریا، گزارشی تکان‌دهنده از ناکارآمدی سیستم هشدار بلایای طبیعی در شهرستان کنترا کوستا، زنگ خطری جدی را برای ساکنان این منطقه به صدا درآورده است.

هیئت منصفه عالی امور مدنی در این گزارش، هشدار می‌دهد که سیستم فعلی در صورت وقوع یک بلایای طبیعی بزرگ، کارایی لازم را نخواهد داشت و جان بسیاری از مردم را به خطر خواهد انداخت.

سوهیلا بنا، عضو شورای شهر ریچموند، در این خصوص می‌گوید: «ما در منطقه‌ای مستعد آتش‌سوزی‌های گسترده زندگی می‌کنیم و باید تا حد امکان برای مقابله با چنین بلایایی آمادگی داشته باشیم. متأسفانه، گزارش هیئت منصفه نشان می‌دهد که سیستم هشدار فعلی این شهرستان به شدت ناکارآمد و غیرقابل‌اعتماد است.»

یکی از نگرانی‌های اصلی، تأخیر در ارسال هشدارها به مردم است. طبق گزارش هیئت منصفه، فرآیند فعلی شامل مراحل متعددی است که می‌تواند منجر به اتلاف زمان ارزشمند در شرایط بحرانی شود.

مشکل دیگر، عدم ثبت‌نام بسیاری از ساکنان در سیستم هشدار است. بر اساس این گزارش، حدود ۷۰ درصد از مردم کنترا کوستا در این سیستم ثبت‌نام نکرده‌اند، به این معنی که در صورت وقوع یک بلایای طبیعی، آنها از هشدارها بی‌اطلاع خواهند ماند.

هیئت منصفه عالی در این گزارش، راه‌حل‌های متعددی را برای رفع این مشکلات ارائه کرده است. از جمله این راه‌حل‌ها می‌توان به ثبت‌نام خودکار همه ساکنان در سیستم هشدار، نصب بلندگوهای هشدار در سراسر شهرستان و استخدام اپراتورهای آموزش‌دیده برای کار ۲۴ ساعته در مرکز فرماندهی کلانتری اشاره کرد.

هنوز مشخص نیست که مقامات شهرستان کنترا کوستا چه اقداماتی را برای رفع این مشکلات انجام خواهند داد. هیئت نظارت این شهرستان ۹۰ روز فرصت دارد تا به گزارش هیئت منصفه پاسخ دهد.

  گرمای طاقت فرسا، جان بی‌خانمان‌های بی اریا را به خطر انداخت

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان