• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان خواستار آزادی فوری جعفر ابراهیمی شد

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان خواستار آزادی فوری جعفر ابراهیمی شد

پیام جوان: شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه‌ای، تداوم بازداشت غیرقانونی جعفر ابراهیمی، معلم زندانی، را محکوم و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد.

این شورا در کانال تلگرامی خود نوشت، با وجود پایان یافتن دوران حبس جعفر ابراهیمی، بازرس این شورا، نیروهای امنیتی و قوه قضاییه از آزادی او امتناع می‌کنند.

بر اساس این گزارش، دادستانی برای «تحمیل حبس بیشتر» به این زندانی سیاسی، دوره مرخصی استعلاجی را بهانه آورده و آن مدت را به حبس اضافه کرده تا او را بعد از پایان دوران حبس نیز آزاد نکند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران این اقدام را یکی دیگر از شیوه‌های حکومت برای آزار و اذیت زندانیان سیاسی و عقیدتی دانست و تأکید کرد که تداوم آن هرگز نمی‌تواند مسیر مطالبه‌گری قانونی فعالان صنفی را مسدود کند.

جعفر ابراهیمی به همراه تعدادی از فعالان صنفی در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ بازداشت و به دو سال زندان محکوم شد. با احتساب ایام بازداشت موقت در پرونده قبلی، او باید ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ از زندان آزاد می‌شد.

علاوه بر جعفر ابراهیمی، رسول بداقی، هاشم خواستار، ناهید شیرپیشه، زینب همرنگ، جواد لعل‌ محمدی، محمدحسین سپهری و احمد علیزاده از دیگر معلمانی هستند که در زندان‌های جمهوری اسلامی به‌سر می‌برند.

در چند سال‌ اخیر، تلاش حکومت برای سرکوب معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان شدت گرفته است. مراجع قضایی جمهوری اسلامی در آستانه نوروز هم برخی از فعالان را احضار، محاکمه و محکوم کردند.

این بیانیه بار دیگر نشان می‌دهد که معلمان و فعالان صنفی در ایران با چالش‌های جدی روبرو هستند و حکومت برای سرکوب آنها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

  اظهار نگرانی رسانه‌های جهان درباره وضعیت الناز رکابی که بدون حجاب اجباری در مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا شرکت کرد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان