پلمب دفتر ترکیش ایرلاین به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری

پیام جوان: یک مقام «شورای عالی انقلاب فرهنگی» اعلام کرد که دفتر هواپیمایی ترکیش ایرلاین، سه شنبه ۱۸ تیر، به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری، توسط «اداره نظارت بر اماکن عمومی» پلمب شد.

به گزارش رسانه‌های حکومتی، ابراهیم سوزنچی، عضو «شورای عالی انقلاب فرهنگی» به پلمب دفتر هواپیمایی ترکیه توسط نیروی انتظامی در حساب کاربری ایکس، واکنش نشان داد و در پیامی نوشت این اقدام ساعتی پس از «مکالمه رییس جمهوری ترکیه و مسعود پزشکیان» انجام شده است.

او در پیامی در ایکس، تحت عنوان «هنر حکمرانی» نوشت «اردوغان زنگ زده و یکساعت با رئیس جمهور منتخب صحبت کرده که انشاءلله روابط رو حسنه کنیم. همین امروز اماکن رفته دفتر ترکیش ایرلاین رو به دلیل حجاب پلمپ کرده؛ حتما تصادفی بوده.»

این در حالی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از اماکن کسب‌وکار، به دلایل مختلفی از قبیل عدم رعایت «حجاب اجباری» و «شئونات اسلامی» توسط مراجعه کنندگان یا متصدیان، اجرای موسیقی زنده، رقص و پایکوبی توسط مراجع ذی ربط پلمب می‌شوند.

در تازه‌ترین گزارش محل کنسرت «ماسوماممداووا داملا» خواننده زن جمهوری آذربایجان که چندی پیش در تبریز و اردبیل کنسرت داشت، با حکم دادستانی اردبیل و به اتهام «مراسم هنجارشکنانه و غیرقانونی» پلمب شد.

پیش‌تر گزارش‌ها از شهرهای مختلف حاکی از شدت گرفتن پلمب اماکن و رستوران‌های پرطرفدار به بهانه عدم رعایت حجاب اجباری کارکنان و مشتریان و اعلام این پلمب‌ها توسط حساب‌های رسمی این اماکن به عموم مردم بوده است.

بر اساس گزارش VOA

  ساخت مسجد در پارک قیطریه: حجاب اجباری برای زنان، تخریب فضای سبز و واکنش‌های ضد و نقیض

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان