• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ویدا مهران‌نیا: احمدرضا جلالی اعتصاب غذای خود را متوقف کرد

ویدا مهران‌نیا: احمدرضا جلالی اعتصاب غذای خود را متوقف کرد

پیام جوان: ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام، در پستی در رسانه اجتماعی ایکس اعلام کرد که همسرش پس از ۸ روز اعتصاب غذا را متوقف کرده است.

خانم مهران‌نیا در این پست که روز پنجشنبه ۱۴ تیر منتشر شد، نوشت: «احمدرضا امروز پس از ۸ روز با توقف اعتصاب غذا موافقت کرد اما می‌خواهد صدایش شنیده شود.»

او با بیان اینکه همسرش می‌داند که بدنش به دلیل دو اعتصاب غذای قبلی دیگر توان تحمل این اعتصاب غذا را ندارد، افزود: «احمدرضا از این وضعیت بسیار خسته است و می‌خواهد صدایش را به گوش جهانیان برساند.»

احمدرضا جلالی که به اتهام جاسوسی توسط مقامات قضایی جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده، از هفته گذشته در اعتراض به قرار نداشتن نامش در مبادله دو زندانی سوئدی در ایران با حمید نوری، دست به اعتصاب غذا زده بود.

خانم مهران‌نیا، سه‌شنبه ۱۲ تیر با وزیر امور خارجه سوئد دیدار و درباره وضعیت همسرش گفتگو کرد. او اما در مصاحبه با صدای آمریکا این دیدار را که با هدف تحت فشار قرار دادن وزیر امور خارجه سوئد برای تلاش به منظور آزادی همسرش انجام شده بود، «بسیار ناامیدکننده» توصیف کرد.

آقای جلالی اخیرا در یک فایل صوتی، در پیامی به اولاف کریسترسون، نخست‌وزیر سوئد، از اینکه در جریان تبادل زندانیان در ایران تنها گذاشته شده، انتقاد کرد.

احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی، بهار ۹۵ به دعوت دانشگاه تهران برای یک سخنرانی به ایران رفت و بازداشت شد. مقامات قضایی جمهوری اسلامی او را به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم کرده‌اند. آقای جلالی و همسرش بارها این اتهام را رد کرده‌اند.

  بازگرداندن خودسرانه ناهید تقوی به زندان اوین

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان