قطعی برق در North Bay به دلیل گرمای شدید

پیاام جوان: به گزارش کی تی وی یو، گرمای طاقت‌فرسای بی اریا، شرکت PG&E را وادار به قطع برق در بخش‌هایی از North Bay کرد.

این قطعی برق که بامداد سه‌شنبه آغاز شد، مناطقی از شهرستان‌های سولانو، ناپا و لیک را تحت تاثیر قرار داد. PG&E پیشتر در آخر هفته به ساکنان در مورد این احتمال هشدار داده بود.

مقامات PG&E دلیل این قطعی برق را بادهای شدید و شرایط خشک عنوان می‌کنند که خطر آتش‌سوزی را در صورت سقوط خطوط برق افزایش می‌دهد. این اقدام مشابه اقدامی است که در سال ۲۰۱۸ در جریان آتش‌سوزی کمپ فایر در شهرستان بوت انجام شد و منجر به کشته شدن ۸۵ نفر شد.

هنوز زمان دقیق وصل مجدد برق مشخص نیست، اما PG&E اعلام کرده که پس از بهبود شرایط آب و هوا، خطوط برق را به طور کامل بررسی و در صورت ایمن بودن، برق را وصل خواهد کرد.

مگان مک‌فارلند، سخنگوی PG&E در North Bay، در این خصوص گفت: “قطع برنامه‌ریزی شده برق، آخرین راه حلی است که به آن متوسل می‌شویم. ما می‌دانیم که قطع برق در گرمای شدید چه‌قدر آزاردهنده است، اما این کار را برای حفظ امنیت عمومی و جلوگیری از فاجعه‌ای مانند آتش‌سوزی انجام می‌دهیم.”

با این حال، این قطعی برق نارضایتی برخی از ساکنان را به همراه داشته است.

پرى کلارک، صاحبخانه در سنت هلنا، گفت: “واقعاً ناامیدکننده است. در گرم‌ترین روز سال که بیشترین نیاز را به کولر داریم، برق نداریم.”

کلارک که نگران آسایش خانواده‌اش در این گرمای شدید است، به هزینه بالای برق نیز اشاره کرد و گفت: “با توجه به پولی که برای برق می‌پردازیم، این وضعیت واقعا غیرقابل قبول است.”

  پلیس سن حوزه در حال بررسی تیراندازی مرگبار آخر هفته

اداره هواشناسی ملی هشدار داده که گرما تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت و ممکن است تا روز یکشنبه نیز تداوم داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان