• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • مولوی عبدالحمید: هیئت اعزامی رهبر جمهوری اسلامی، دست به تهدید و ارعاب بیشتر زده است

مولوی عبدالحمید: هیئت اعزامی رهبر جمهوری اسلامی، دست به تهدید و ارعاب بیشتر زده است

پیام جوان: مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی زاهدان، روز چهارشنبه در پیامی توئیتری به رویکرد هیئت اعزامی رهبر جمهوری اسلامی به استان سیستان و بلوچستان اعتراض کرد و گفت که این هیئت، دست به تهدید و ارعاب بیشتر زده است.

به نقل از رادیو فردا، مولوی عبدالحمید در پیام خود نوشت: «انتظار از هیئت اعزامی رهبری، دیدن واقعیت‌ها، محکومیت جنایت جمعه خونین زاهدان، دلجویی از خانواده‌های شهدا و آسیب‌دیدگان این حادثه و احقاق حق بود، نه تهدید و ارعاب مظلوم.»

محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه که روز شنبه به نمایندگی از علی خامنه‌ای وارد زاهدان شد، سه روز بعد در اظهاراتی توهین‌آمیز، منتقدان اقدامات حکومت را «لال» و «زبان‌دراز» نامید.

او همچنین خطاب به نیروهای مسلح حکومتی مستقر در این استان گفت که «باید در برابر گرگ‌هایی که به دنبال آسیب به ما هستند هوشیار عمل کنید».

او با خانواده‌های ماموران حکومتی نیز دیدار کرد.

به گفته مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی زاهدان که در هفته‌های گذشته به‌روشنی و با صراحت از اقدامات جمهوری اسلامی انتقاد کرده، نیروهای حکومتی با تیراندازی به سوی معترضان در این استان، دست‌کم صد تن از آن‌ها را کشته و صدها تن دیگر را زخمی کرده‌اند.

  ویدئوی شرکت صنایع غذایی میهن در واکنش به کمپین مجازی تحریم محصولات این کارخانه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان