رشد قیمت دلار توافقی و متشکل

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز در چند روز گذشته شاهد فشار عرضه از سوی نهاد بازارساز بوده است. قیمت دلار امروز در بازار ارز تهران یک کانال عقب نشینی کرد و بر روی یک مرز حساس قرار گرفت.

عقب نشینی نرخ دلار امروز در حالی است که در بازارهای مجاور ایران اسکناس آمریکایی رشد را تجربه کرد. عده ای از معامله گران با اشاره به نوسان محدود نرخ حواله درهم در بازار امروز می گفتند که درهم پشت دلار را خالی کرده است.

افزایش قیمت دلار و یورو در صرافی ملی
اگرچه قیمت دلار در بازار آزاد امروز دنده معکوس زد اما نرخ ارز در اولین روز آذر 1401در بازار رسمی مانند روزهای گذشته رشد کرد. صرافی ملی که تابلو صرافی ها را دنبال می کند امروز شاهد افزایش قیمت دلار و یورو بود.

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 30 هزار و 546 تومان(سی هزار و پانصد و چهل و شش تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 30 هزار و 853 تومان (سی هزار و هشتصد و پنجاه و سه تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت یورو دیروز در کانال 30 هزار تومان خرید و فروش شد اما امروز وارد کانال 31 هزار تومان شد.

قیمت خرید یورو امروز 31 هزار و 243 تومان(سی و یک هزار و دویست وچهل و سه تومان) و قیمت فروش یورو 31 هزار و 557 تومان (سی و یک هزارو پانصد و پنجاه و هفت تومان) است.

رشد قیمت دلار توافقی و متشکل
در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز بالا رفت. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده روز گذشته در محدوده 31 هزار و 364 تومان بسته شد و در بازار امروز در زمان نوشتن این گزارش 371 هزار و 750 تومان بود. در واقع قیمت دلار متشکل امروز نسبت به دیروز 386 تومان رشد را نشان می دهد . نرخ دلار توافقی هم ظهر در مقایسه با قیمت بسته شده روز گذشته در حدود 200 تومان بالاتر معامله شد. قیمت دلار توافقی امروز 33 هزار و 572 تومان بود.

  کانال شکنی قیمت دلار در بازار ارز تهران

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان