• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • افت قیمت دلار در چهارمین روز هفته: عوامل موثر و تحلیل کارشناسان

افت قیمت دلار در چهارمین روز هفته: عوامل موثر و تحلیل کارشناسان

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در روزهای سپری‌شده از سومین هفته تیر پیوسته روند داشت. این اسکناس در چهارمین روز هفته نیز با ریتم نزولی محدودی بازگشایی شد و در نهایت در نیمه ابتدایی کانال پایانی از کریدور پنجم بسته شد.

پیش بینی قیمت دلار
معامله‌گران معتقدند تاثیر عرضه جدید خودروهای وارداتی و شروع ماه محرم، در بازار ارز و طلا نمایان شده است؛‌ اما برخی از کارشناسان اقتصادی می‌گویند سیاست‌گذار تلاش دارد با حمایت بازارساز قیمت دلار را پایین نگه دارد تا این اسکناس را با کمترین نرخ ممکن تحویل دولت چهاردهم دهد.

همچنین برخی کاهشی‌های بازار معتقدند در روزهای آینده شاهد صعودهای شارپی در قیمت ارز نخواهیم بود؛ زیرا ورود پول به بازار سخت شده و شرایط اجتماعی نیز کشش پرش‌های بلند در مقطع زمانی فعلی را ندارد.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، سیاست‌گذار مسئول ایجاد هر روندی در بازار ارز و قیمت دلار در بلندمدت است. آنها می‌گویند فعلاً شرایط باثبات و آرامی در بازار ارز حاکم است و تا نیمه مرداد و مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید این ثبات در بازارهای مالی پابرجاست.

درهم از کاهش دلار حمایت کرد
گفتنی است قیمت درهم روز سه‌شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۱۰ تومانی ایستاد و کاهش ۸۰ تومانی پیدا کرد. قیمت تتر با افت ۶۰۰ تومانی به کریدور پنجم برگشت و روی رقم ۵۹ هزار ۷۵۰ تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با کاهش ۶۵۰ تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۸۰ تومانی معامله شد و یورو نیز کاهش ۵۰۰ تومانی داشت و روی رقم ۶۴ هزار و ۲۵۰ تومانی به کار خود پایان داد.

  اتریوم همچنان در مسیر صعود

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان