گرمای بی‌سابقه در کانادا: زنگ خطری برای تغییرات اقلیمی

پیام جوان: به گزارش گلوبال نیوز، دانشمندان هشدار می‌دهند که گرمای شدید در کانادا به طور مستقیم به فعالیت‌های انسانی و تغییرات اقلیمی ناشی از آن مرتبط است.

سازمان محیط زیست و تغییرات اقلیمی کانادا اعلام کرد که دمای تابستان امسال در استان‌های انتاریو، کبک و نواحی شرقی این کشور بین دو تا ده برابر بالاتر از حد معمول بوده است. این افزایش دما به طور واضح به دلیل تغییرات اقلیمی و اقدامات مخرب انسانی است.

موج گرما در شرق کانادا:

  • در اواخر خرداد، دمای شرق انتاریو به ۲۹ درجه سانتیگراد رسید که ۷٫۴ درجه بالاتر از حد معمول است.
  • در جنوب کبک، دمای متوسط ۲۹٫۵ درجه سانتیگراد بود که ۱۰٫۷ درجه گرمتر از حد معمول است.

گرمای فراگیر:

گرمای شدید در کانادا بخشی از یک موج گرمای گسترده است که بر این کشور و ایالات متحده تأثیر گذاشته است. در روزهای آغازین این هفته، هشدارهای گرما در بیشتر استان‌های کانادا، که معمولاً سردسیر هستند، صادر شد.

پیش‌بینی افزایش دما:

سازمان محیط زیست کانادا پیش‌بینی می‌کند که دمای برخی مناطق استان بریتیش کلمبیا این هفته به ۴۰ درجه سانتیگراد و دما در آلبرتا و ساسکاچوان به حداقل ۳۰ درجه سانتیگراد برسد.

مطالعه علمی نگران‌کننده:

نتایج یک مطالعه جامع توسط ۵۷ دانشمند از سراسر دنیا نشان می‌دهد که نرخ گرم شدن زمین در سال ۲۰۲۳ به بالاترین سطح خود در تاریخ رسیده است. در این میان، افزایش نرخ گرمایش در کانادا و قطب شمال به حدی از هشدار رسیده که دولت‌ها و شهروندان باید اقدامات جامعی را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، به ویژه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، انجام دهند.

  حادثه کامیون در بریتیش کلمبیا: تعلیق ناوگان حمل و نقل S.G.D.

تعهدات دولت کانادا:

دولت کانادا وعده داده است که تا سال ۲۰۳۰ میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را به میزان ۴۰ تا ۴۵ درصد کمتر از سطح سال ۲۰۰۵ کاهش دهد.

هشدار کارشناسان:

کارشناسان می‌گویند که دانشمندان برای چندین دهه، میزان تخریبی را که تنها مقدار اندکی از گرمایش هوا می‌تواند ایجاد کند، دست کم گرفته بودند. گرمای شدید کانادا زنگ خطری برای تمام دنیا است و نشان می‌دهد که اقدامات فوری برای مقابله با تغییرات اقلیمی ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان