• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • فواید درمانی انار برای سلامتی

فواید درمانی انار برای سلامتی

پیام جوان: (Punica granatum) نام خانواده: Punicaceae بومی ایران و هند می باشد. و به صورت وحشی در بسیاری از مناطق کشور یافت می شود. کاشت انار در ایران به عنوان محصولات باغی است.

به گزارش فرتاک، خواص درمانی میوه انار: تمام قسمت های انار مانند گل، برگ، پوست، ریشه و دانه آن مصرف دارویی داشته است. دارای خواص ادرارآور، ملین، آب انار برای بیماری های مجاری ادراری، درمان اسهال، تصفیه کننده خون، تقویت کننده کبد، کلیه، قلب، معده و خون ساز است.

ازاین گیاه برای درمان بواسیر، زخم دهان و دندان درد، به عنوان ضد انگل و کرم های داخلی بدن، درمان سوختگی، ضد اگزما و خارش پوست، درمان گلودرد و تنظیم کننده قاعدگی بانوان استفاده می شود.

جوشانده پوست و ریشه درخت انار جهت درمان اسهال و دفع انگل های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. غرغره این جوشانده موجب بهبودی زخم های داخلی دهان و گلودرد می شود. شستشوی محل های درد با این جوشانده برای برطرف کردن خارش کاربرد دارد. و برای درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه این جوشانده کافی است مقداری از پوست و ریشه درخت انار به مقدار 10الی 15 گرم را داخل یک لیتر آب مخلوط کرده و پس از 10 دقیقه جوشاندن مورد استفاده قرار داد.

برای استفاده از پماد ضد سوختگی گل های انار ابتدا گل های انار را له کنید وبا روغن کنجد مخلوط نمائید و سپس در سطح سوختگی قرار دهید. مصرف جوشانده پوست انار در برخی افراد موجب سر درد، سرگیجه و استفراغ می شود. در طب سنتی آذربایجان پوست انار را جهت درمان لثه ملتهب بکار می برند. و جوشانده این گیاه برای از بین بردن انگل های داخلی در دام ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  آسیب‌های جسمی و روحی‌ای که سیگار کشیدن زنان، برای نسل پس از آن‌ها می‌تواند برجای بگذارد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان