• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • بهبود متابولیسم و کاهش چربی شکم با غذاهای مغذی

بهبود متابولیسم و کاهش چربی شکم با غذاهای مغذی

پیام جوان: غذاهای سرشار از پروتئین، فیبر و چربی‌های مفید مانند تخم مرغ، ماهی و گوشت بدون چربی با تقویت متابولیسم می‌توانند به مرور زمان چربی شکمی را آب کنند و وزن شما را کاهش دهند.

به نقل از خبرآنلاین از eatthis، افزودن مواد غذایی زیر به برنامه غذایی روزانه، با دارا بودن پروتئین، فیبر، چربی‌های سالم و سایر مواد مغذی، به کاهش چربی احشایی کمک می‌کند:

چای سبز
چای سبز یک نوشیدنی چربی‌سوز است و محتوای کافئین موجود در آن می‌تواند به بهبود متابولیسم و چربی‌سوزی کمک کند. مصرف مداوم چای سبز در کنار یک رژیم غذایی کم‌کالری و ورزش منظم باعث کوچک شدن شکم می‌شود.

گوشت گاو بدون چربی
گوشت گاو بدون چربی یک گزینه مناسب و پروتئینی است که احساس سیری بعد از غذا را افزایش می‌دهد، به حفظ عضلات کمک می‌کند و منجر به افزایش متابولیسم و کالری‌سوزی می‌شود.

لیمو
استفاده از لیمو در غذا و نوشیدنی می‌تواند به کاهش چربی شکم کمک کند. لیمو حاوی پلی فنل‌های قوی است که منجر به جلوگیری از تجمع چربی در ناحیه شکم و چاقی می‌شود.

تخم مرغ
زرده تخم مرغ علاوه بر پروتئین بالا، حاوی مقدار زیادی ماده مغذی به نام کولین است؛ که به طور بالقوه به کاهش شاخص توده بدنی کمک می‌کند و هم‌چنین سطح لپتین موجود در آن، باعث افزایش حس سیری و کاهش تولید هورمون گرسنگی در بدن می‌شود.

ماهی تن
ماهی تن (چه کنسروشده و چه تازه) به دلیل داشتن پروتئین بالا و چربی سالم، یک غذای مغذی به شمار می‌آید. شواهد نشان می‌دهد که مصرف غذاهای دریایی بدون چربی مضر مانند ماهی تن، به پیشگیری از چاقی کمک می‌کند.

  کارکرد رژیم‌های غذایی کم چرب در کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان