• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • نقش خوراکی‌های سیاه‌رنگ در کنترل اشتها و کاهش وزن

نقش خوراکی‌های سیاه‌رنگ در کنترل اشتها و کاهش وزن

پیام جوان: برخی خوراکی‌های سیاه‌رنگ که سرشار از آنتی‌اکسیدان، فیبر و مواد مغذی هستند، می‌توانند در روند کاهش وزن و چربی‌سوزی موثر باشند.

به نقل از ایتنا، از جمله این غذاها می توان به لوبیای سیاه اشاره کرد. این ماده غذایی غنی از پروتئین و فیبر است که ضمن کمک به ساخت و ترمیم ماهیچه ها، متابولیسم را افزایش داده و به سوزاندن کالری کمک می کند. فیبر آن نیز احساس سیری ایجاد می کند.

برنج سیاه نیز یکی دیگر از غذاهای مفید برای کاهش وزن است. این برنج سرشار از آنتی اکسیدان های ضدالتهابی مانند آنتوسیانین است. همچنین دارای شاخص گلیسمی پایینی بوده و به تنظیم قند خون کمک می کند.

شاه توت نیز با داشتن فیبر و آنتی اکسیدان های قوی، سیری طولانی مدت ایجاد کرده و هوس های شیرینی را نیز پاسخ می دهد. این میوه میان وعده مناسبی برای کاهش وزن محسوب می شود.

دانه‌های چیا نیز خواص زیادی برای کاهش وزن دارند. این دانه های ریز سرشار از امگا ۳، فیبر و پروتئین هستند که از مزایای آن می توان به احساس سیری طولانی مدت، افزایش متابولیسم و کمک به هضم بهتر اشاره کرد.

عدس سیاه یا بلوگا نیز منبع خوبی از فیبر و پروتئین محسوب می شود. این غذای پرخاصیت، سیری بالایی ایجاد کرده و به حفظ قند خون ثابت نیز کمک می کند.

کارشناسان تاکید می کنند تلفیق این غذاهای سیاه رنگ غنی از مواد مغذی در برنامه غذایی، می تواند به کاهش وزن سالم، افزایش متابولیسم و کنترل اشتها کمک شایانی کند.

  ارتباط بین مصرف نمک و افزایش خطر برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان