• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • 11 هزار دونده ماراتن مکزیک به دلیل تخلفاتی عجیب در طول مسابقه، محروم شدند

11 هزار دونده ماراتن مکزیک به دلیل تخلفاتی عجیب در طول مسابقه، محروم شدند

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، تقریباً 11 هزار دونده در ماراتن مکزیکوسیتی به دلیل اینکه بخشی از مسافت را با وسایل نقلیه طی کردند، محروم شدند. در این مسابقه در حدود 30 هزار نفر شرکت کردند.

دوندگان به دلیل از دست دادن پست‌های بازرسی که هر پنج کیلومتر واقع شده بود، محروم شدند. برخی از دوندگان ظاهراً از وسایل نقلیه یا وسایل نقلیه عمومی برای طی کردن مسافت استفاده کردند.

سازمان دهندگان مسابقه گفتند که برای شناسایی و محرومیت دوندگانی که پست‌های بازرسی را از دست داده‌اند به کار خود ادامه خواهند داد. در بیانیه این سازمان آمده است: «موسسه ورزشی مکزیکوسیتی مواردی را که دوندگان ماراتن در طول مسابقه رفتار غیرورزشی نشان داده‌اند، شناسایی و نتایج آنها را باطل می‌کند.»

ماراتن مکزیکوسیتی در گذشته نیز مشکلات مشابهی داشته است. در سال 2017 حدود 6 هزار دونده به دلایل مشابه و در سال 2018 بیش از 3 هزار دونده رد صلاحیت شدند.

در سال 2023، هکتور گاریبای فلورس بولیویایی با زمان 2 ساعت و 8 دقیقه و 23 ثانیه برنده ماراتن مردان شد که بیش از دو دقیقه رکورد قبلی مسابقات را شکست. سلستینا چپچیرچیر از کنیا در مسابقات زنان با زمان 2ساعت و 27 دقیقه و 17 ثانیه برنده شد.

  اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران از نهم خرداد در تهران آغاز می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان