کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد

وبسایت خبرآنلاین گزارش می‌دهد که کارلوس کی‌روش پس از چند مرتبه پیگیری برای دریافت دستمزد معوقه‌اش، به فیفا شکایت برد. فدراسیون فوتبال ایران که ۹۰۰ هزار دلار به سرمربی سابق بدهکار است، از شکایت اظهار بی‌اطلاعی کرد.کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با “خبر آنلاین” تایید کرده که از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده تا بتواند از مراجع قانونی طلب خود را وصول کند.

کی‌روش گفته که “متاسفانه مجبور شد این کار را بکند”.

او قبل از جام جهانی روسیه، هفت ماه حقوق معوقه داشت. خبرآنلاین می‌نویسد: “مربی پرتغالی گویا توقع داشت بعد از خداحافظی از ایران بتواند سریعا پول باقی مانده از قراردادش را دریافت کند. بخش عمده طلب کی روش به حد فاصل همکاری جام جهانی تا جام ملت‌ها مربوط است که او قراردادش را شش ماهه تمدید کرد.»

مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش، در واکنش به این خبر در توییتر نوشت: “فقط مدت کوتاهی وقت خواسته بودیم ولی ناگهان آن مرد که اشک و قلبش را در ایران برایمان گذاشته بود، شکایتش را به فیفا برد!»

اما ساعاتی بعد، فدراسیون فوتبال شکایت کی‌روش را تکذیب کرد و به رابطه بسیار نزدیک با او در هشت سال گذشته پرداخت. وبسایت فدراسیون نوشت: “کلیه هماهنگی‌های لازم برای پرداخت معوقات سرمربی سابق تیم ملی از حدود دو ماه قبل آغاز شد تا پول پس از حواله به حساب او بنشیند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز نتوانسته مبلغ تخصیصی به فدراسیون فوتبال ایران را به حساب آقای کی‌روش منتقل کند. با این وجود، بدیهی است فرآیند انتقال پول و تلاش جهت رفع مشکل در روزهای آتی و طبق برنامه طی خواهد شد.»

  اعلام موجودیت شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی

سایت فدراسیون در تکذیب شکایت کی‌روش به این توضیح اکتفا کرده است: “بین فدراسیون و آقای کی‌روش در ۸ سال همکاری رابطه بسیار نزدیکی وجود داشت و این موضوع در ایمیل اخیری که وی به فدراسیون ارسال کرده مورد تاکید و تصریح قرار گرفته است.او همچنین گفته که هرگز مایل نیست در بحث دریافت مبلغ قراردادش، موضوع با شکایت همراه شود و لذا این اتفاق تاکنون رخ نداده است.»

صفی‌الله فغان‌پور، مسئول امور حقوقی و قراردادهای فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با “باشگاه خبرنگاران جوان” از شکایت کی‌روش ابراز بی‌اطلاعی کرده و گفته است:”تاکنون چنین نامه‌ای از فیفا دریافت نکرده‌ایم.»

وبسایت ورزش سه به نقل از حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال نوشت: “فدراسیون فوتبال در نظر داشت که مطالبات کی‌روش را از محل درآمدهایی که در فدراسیون بین‌المللی فوتبال (FIFA) و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دارد پرداخت کند اما با توجه به مشکلاتی که در راه واریز این مبلغ به حساب ایشان وجود دارد این کار تا کنون صورت نپذیرفته است اما شما مطمئن باشید که این انتقال مبلغ به زودی انجام خواهد شد.»

خانم اسدی گفته این که کی‌روش مطالباتش را از همین طریق دنبال می‌کند، به منزله شکایت نیست.

خبرآنلاین می‌نویسد چون فرایند اطلاع از این شکایت کمی زمان می‌برد، احتمالا مسئولان فدراسیون هنوز از آن مطلع نشده‌اند.

کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، پس از شکست سنگین تیمش در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، مسئولیتش را پس داد و از ایران رفت. تیم ایران در این مرحله، بازی را سه بر صفر به ژاپن واگذار کرد و حذف شد.

  سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری

او هم اینک هدایت تیم ملی فوتبال کلمبیا را بر عهده گرفته و تیم ایران همچنان بدون سرمربی است.

قرارداد کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران تا پایان جام ملت‌های آسیا بود. سخنان او درباره بی‌پولی فدراسیون و کمک قطر برای پرداخت هزینه بازی دوستانه با ونزوئلا یا اردوهای آمادگی، جنجال بزرگی آفرید.

علی کفاشیان، رئیس و نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، پیش‌تر گفته بود: “کی‌روش همیشه حق داشت چون ما هیچ‌وقت نمی‌توانستیم پول او را به موقع بدهیم.»

Read more here:: کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان