• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • کارت‌های حافظه جدید ADATA سه برابر سریع‌تر از مدل‌‌های فعلی هستند

کارت‌های حافظه جدید ADATA سه برابر سریع‌تر از مدل‌‌های فعلی هستند

کمپانی ADATA نسل جدیدی از کارت‌های حافظه SD را توسعه داده که نسبت به مدل‌های کنونی از سرعت فوق‌العاده بالاتری بهره می‌برند.

شرکت تایوانی ADATA که در زمینه توسعه سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی نظیر ماژول DRAM و حافظه فلش NAND تبحر دارد، نسل جدیدی از کارت‌ها را با عنوان «SD Express» توسعه داده که در بهار سال آینده از راه می‌رسند. طبق ادعای سازنده این کارت‌ها قادر به خواندن داده‌ها با سرعت ۸۲۴ و نوشتن با سرعت ۴۱۰ مگابایت در ثانیه هستند که تقریبا ۲.۶ برابر حداکثر سرعت در مدل‌های UHS-II و UHS-III کنونی است.

ADATA برای دستیابی به این سرعت از مشخصات SD7.0 استفاده کرده که به تازگی منتشر شده و شامل بکارگیری رابط‌های پر سرعت PCIe و NVM3 می‌شود. این استاندارد توسط «انجمن SD» و با توجه به نیاز روزافزون کاربران به ذخیره‌سازی محتوا و انتقال آنها در سیستم‌های مبتنی بر کارت حافظه معرفی شده و هدف از آن افزایش سرعت این ابزارهای ذخیره‌سازی است.

استفاده از هر دو رابط‌ PCIe و NVM3 که پیش از این در حافظه‌های SSD بکار برده شده، افزایش سرعت کارت‌‌های SD Express تا ۳۰۰ درصد را ممکن می‌سازد. نرخ انتقال حافظه‌های SSD به لطف همین رابط‌ها به شکل چشمگیری از هاردها بیشتر است.

از آنجا که پیاده سازی این روش نیازمند پین‌های بیشتر است، دستیابی به این سرعت تنها در دستگاه‌های مجهز به اسلات کارت SD 7.0 ممکن خواهد بود. با این حال کارت‌های جدید ADATA هنوز هم در دستگاه‌های قدیمی قابل استفاده خواهد بود و از اینرو نیازی به نگرانی در مورد انتقال فایل‌های ذخیره شده در SD Express به دستگاه‌های کنونی وجود ندارد.

  مجلس شورای اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد را مکلف به راه‌اندازی سامانه رصد سبک زندگی مردم کرد

ADATA اطلاعات دیگری را درباره مشخصات کارت‌های SD Express یا قیمت آنها اعلام نکرد اما در بهار آینده شاهد عرضه آنها به بازار خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان