• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • کابوس تلخ شیفتگان مسی و رونالدو

کابوس تلخ شیفتگان مسی و رونالدو

پس از اعلام اسامی نامزدهای بهترین بازیکن سال یوفا بیش از هر چیزی غیبت لیونل مسی و کریستیانو رونالدو جلب توجه می کرد.

ساعاتی پیش اتحادیه فوتبال اروپا اسامی نامزدهای نهایی بهترین بازیکن سال اروپا را اعلام کرد. بر این اساس روبرت لواندوفسکی و مانوئل نویر از بایرن و نیز کوین دی بروینه ستاره بلژیکی سیتی برای کسب این عنوان رقابت خواهند داشت. ۱۰ مهر در نیون سوئیس قرار است بهترین بازیکن سال یوفا در مراسم قرعه کشی دور گروهی لیگ قهرمانان اعلام شود و گفته می شود شانس لواندوفسکی از دو رقیب دیگرش بالاتر است.

نکته قابل توجه در این فهرست اما نبود نام لیونل مسی و کریستیانو رونالدو است. اتفاقی که برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته رخ می دهد.

حتی فصل گذشته نیز رقابت بر سر این عنوان بین ویرژیل فن دایک، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بود که در نهایت مدافع هلندی لیورپول توانست بهترین بازیکن سال یوفا انتخاب شود. او البته در جوایز دیبست فیفا و توپ طلای فرانس فوتبال قافیه را به لیونل مسی باخت.

دلیل غیبت لیونل مسی و رونالدو در فهرست نهایی بهترین بازیکن سال اروپا را می توان به ناکامی تیم های شان در لیگ قهرمانان نسبت داد. جایی که هر دو فوق ستاره که به ترتیب ۳۳ و ۳۵ سال دارند، راه به جایی نبردند.

 

رونالدو با یوونتوس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برابر لیون در مجموع دو بازی رفت و برگشت حذف شد. یووه در فرانسه بازی را ۱-۰ باخت و در بازی برگشت علی رغم درخشش رونالدو و دبل او نتوانست به نتیجه ای بهتر از برتری ۲-۱ دست پیدا کند و وداعی بسیار زودهنگام با رقابت ها داشت. این اولین بار پس از ۱۰ سال بود که رونالدو در یک هشتم نهایی با لیگ قهرمانان وداع می کرد.

  رسانه فرانسوی: مسی به صورت جدی به بازگشت به بارسلونا فکر می‌کند

لیونل مسی هم با بارسا تا یک چهارم نهایی صعود کرد ولی در لیسبون طی یک بازی تاریخی ۸-۲ مغلوب بایرن شد تا وداعی تحقیرآمیز با لیگ قهرمانان داشته باشد. شکستی که بارسا را دستخوش تحولات زیادی کرده و حتی باعث شد مسی رسما درخواست جدایی از بارسا را مطرح کند که در نهایت عقب نشینی کرد و تصمیم گرفت یک سال دیگر هم در بارسلونا بماند.

این دو ناکامی غیرمنتظره از یوونتوس و بارسلونا کافی بود تا نام کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در فهرست نهایی بهترین بازیکن سال یوفا به چشم نخورد. تا پیش از این عادت کرده بودیم که حداقل نام یکی از این دو را در تمام فهرست های نهایی بهترین بازیکن سال ببینیم. رونالدو بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ دو بار متوالی برنده این عنوان شد.

مسی در فهرست نهایی عنوان چهارم را کسب کرد ولی رونالدو در رده دهم قرار گرفت.

 

عملکرد رونالدو و مسی در فصل گذشته

رونالدو ۴۶ بازی توانست ۳۷ گل برای یووه بزند و هفت پاس گل داد…. لیونل مسی هم در ۴۴ بازی توانست ۳۱ گل برای بارسا بزند و ۲۶ پاس گل نیز داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان