وزیر پیشنهادی دولت روحانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد

معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه ۱۴ مرداد گفت، حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شده است و جلسه رای اعتماد او چهارشنبه ۲۲ مردادماه در صحن مجلس برگزار خواهد شد.
حسینعلی امیری گفته است، حسن روحانی در نامه‌ای به رییس مجلس، حسین مدرس خیابانی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی کرد.
وی همچنین اضافه کرده است، فردا، چهارشنبه، نامه رئیس جمهوری ایران برای معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود.
به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی دانش آموخته دانشگاه علم و صنعت ایران است و حدود۱۷ سال در وزارت بازرگانی در مسئولیت‌هایی چون قائم‌مقام معاونت بازرگانی داخلی را به عهده داشته است.
حسن روحانی در ۲۲ اردیبهشت سال جاری پس از برکناری رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرده بود.
رضا رحمانی نخستین وزیری بود که در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی، توسط او از کار برکنار شد.
رضا رحمانی در همان زمان گفت که محمود واعظی رئیس‌دفتر روحانی، او را به برکناری تهدید کرده بود.
وزیر سابق صمت مدعی بود آقای واعظی ۱۷ اردیبهشت با وی تماس گرفته و تهدید کرده که «در صورت رای نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی» برکنار خواهد شد.
آقای رحمانی افزوده بود که واعظی از او خواسته بود «با لابی، نمایندگان، خصوصا نمایندگان آذری زبان را قانع و برای این طرح رای بگیرد».
مجلس شورای اسلامی یک روز پیش از برکناری رضا رحمانی به طرح تشکیل وزارت بازرگانی رای منفی داد.
منابع: ایرنا و رادیو فردا

Leave a Reply