• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • واکنش سایت مطرح روس به رویارویی حسن یزدانی و نایفونوف

واکنش سایت مطرح روس به رویارویی حسن یزدانی و نایفونوف

پیام جوان: به نقل از فدراسیون کشتی، یک سایت مطرح روسی در گزارش خود به پر سر و صداترین قرارداد لیگ برتر کشتی آزاد ایران، یعنی ثبت قرارداد حسن یزدانی با تیم فولادین ذوب آمل اشاره و اعلام کرد:

«تیم جویبار نیز که پیش از این از ماگومد رسول قاضی ماگمدوف بهره برده بوده با عباس گادجی ماگمدوف قهرمان جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم قرارداد امضا کرد تا این تیم نیز در رقابت با تیم آمل این کشتی گیر را جذب کند.

باشگاه سهند ارس نیز دیگر تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران که پیش از این ژاگیر شاخیف روس و قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم نروژ را در اختیار گرفته بود نسبت به جذب آرتور نایفونوف روس، دارنده مدال‌های برنز المپیک و جهان اقدام کرده است.

تیم ذوب آمل نیز تنها با محمد حبیب گادجی محمداف درانده مدال نقره المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم قرارداد ثبت کرده و به نظر می‌رسد قصد اضافه کردن کشتی گیر دیگر خارجی را نداشته باشد و به دنبال استفاده از کشتی گیران ملی پوش و مطرح ایرانی است.

با توجه به اینکه هر تیم می‌تواند از دو لژیونر خارجی استفاده کند اما به نظر می‌رسد تیم دانشگاه آزاد قائمشهر قصد جذب کشتی گیر خارجی برای مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد ایران را ندارد.
اما جذاب ترین و مهمترین دیدار لیگ برتر کشتی مصاف آرتور نایفونوف روس و حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم بین تیم‌های سهند ارس و فولادین ذوب آمل باشد که پهلوان ایرانی تاکنون دو بار در رقابت‌های جهانی و یک بار در رقابت‌های المپیک از سد این کشتی گیر گذشته است.»

  امامی ملی‌پوش کشتی فرنگی صاحب سهمیه المپیک شد

مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد روز پنج شنبه ۱۸ آذرماه در سالن ۱۲ هزار نفری تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان