• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • محل کسب شش شهروند بهایی در قائمشهر توسط ماموارن اداره اماکن پلمب شد

محل کسب شش شهروند بهایی در قائمشهر توسط ماموارن اداره اماکن پلمب شد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، وب‌سایت حقوق بشری«هرانا» از پلمب محل کسب شش شهروند بهایی در قائمشهر توسط ماموارن اداره اماکن خبر داده است.

بر اساس این گزارش، پلمب محل کسب این شهروندان روز دوشنبه ۱۷ آبان و به دنبال «تعطیلی دو روزه مذهبی بهاییان» صورت گرفته است.

در سال ۹۴ هم محل کسب تعدادی از شهروندان بهایی در استان مازندران به دستور اداره اماکن پلمب شد و از بازگشایی برخی از این محل‌های کسب علیرغم سپری شدن شش سال کماکان جلوگیری شده است.

به گزارش هرانا، اقدام به پلمب محل کسب شهروندان بهایی در حالی انجام می‌شود که بر اساس بند ب ماده ۲۸ قانون نظام صنفی، صاحبین واحد صنفی می‌توانند تا سقف ۱۵ روز در سال واحد صنفی خود را بدون اطلاع اتحادیه تعطیل کنند.

مصادره املاک بهاییان بخشی از تلاش سیستماتیک جمهوری اسلامی علیه این اقلیت مذهبی در ایران است.

اواخر زمستان پارسال، خانه‌های ده‌ها بهایی در دستکم هفت شهر ایران به‌طور همزمان و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی درباره کرونا، مورد هجوم و بازرسی ماموران قرار گرفت که خواستار ضبط اسناد مالکیت این شهروندان شده بودند.

بیش از ۲۰۰ بهایی پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ در ایران اعدام شده‌اند. در چهار دهه گذشته گزارش متعددی درباره محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه‌ها و حق امرار معاش منتشر شده است و حتی گورستان‌های پیروان این آیین مورد بی‌احترامی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش هرانا و گزارش‌های رادیو فردا

  مراسم سالگرد انقلاب ۵۷ با اجرای برخی پروتکل‌های کرونا برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان