محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک به اتهام بمب‌گذاری

اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی متهم به تلاش برای بمب‌‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق ایران در حومه پاریس، روز جمعه هفتم آذر در بلژیک محاکمه خواهد شد. سه مظنون ایرانی دیگر این پرونده نیز همراه او دادگاهی می‌شوند.

اسدالله اسدی، دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی در وین که متهم به تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی شورای ملی مقاومت، شامل سازمان مجاهدین خلق، در حومه پاریس در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۸ است جمعه هفتم آذر (۲۷ نوامبر) در شهر آنتورپ (انور) بلژیک محاکمه خواهد شد.

امیر سعدونی و نسیمه معانی، زوج ایرانی ساکن بلژیک که به حمل مواد منفجره برای کمک به اسدی متهم‌ هستند و همچنین یک مظنون ایرانی دیگر این پرونده به نام مهرداد عارفانی ۵۷ ساله نیز همراه با او محاکمه خواهند شد.

عارفانی که او نیز ساکن بلژیک است توسط پلیس فرانسه به ظن همکاری با اسدی بازداشت و به بلژیک مسترد شده بود.

بلژیک در ژوئن سال ۲۰۱۸ از خنثی کردن تلاش برای قاچاق مواد منفجره به فرانسه به منظور حمله به یک نشست سیاسی مخالفان حکومت ایران خبر داد.

چندی بعد در همان سال دولت فرانسه دستگاه اطلاعاتی ایران را متهم به سازماندهی این حمله کرد. ایران به‌شدت این اتهام را رد کرده است.

اسدالله اسدی، دیپلمات ۴۸ ساله ایرانی در صورت اثبات این اتهام با امکان محکومیت به حبس ابد روبروست.

این محاکمه در دو روز، جمعه این هفته و پنج‌شنبه هفته بعد، انجام خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که دادگاه رأی خود را اوایل سال آینده صادر کند.

 

منبع: دویچه وله

  Watergate reporter throws shade on Nadler's claim of 'constitutional crisis', questions if issue resonates with voters

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان