• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • لغو فرمان مهاجرتی ترامپ در اولین روز کاری بایدن

لغو فرمان مهاجرتی ترامپ در اولین روز کاری بایدن

گزارش‌ها حاکی است که جو بایدن قصد دارد روز یکم بهمن و پس از برگزاری مراسم تحلیف خود، با امضای چندین حکم ریاست‌جمهوری تغییراتی در سیاست‌های ایالات متحده در قبال مسئله مهاجرت، تغییرات اقلیمی، وام‌های دانشجویی و مسکن ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ران کلاین که از سوی جو بایدن به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید منصوب شده، با اعلام این خبر تأکید کرده است که این رشته از اقدامات همان اقداماتی هستند که آقای بایدن در کارزار انتخاباتی خود قول آن را داده بود.

روزنامه «واشینگتن‌پست» در آبان‌ماه امسال از قول منابع نزدیک به آقای بایدن گزارش داده بود که او در نظر دارد «فوراً برخی از فرمان‌های اجرایی دونالد ترامپ را لغو کند».

ران کلاین، رئیس دفتر منتخب بایدن، روز شنبه ۲۷ دی در یادداشتی به کارمندان کاخ سفید گفت ازجمله اقدامات اولیه‌ای که بایدن پس از مراسم سوگند در یکم بهمن انجام خواهد داد، لغو محدودیت سفر شهروندان برخی از کشورها که چند کشور با اکثریت مسلمان را هم شامل می‌شود، به ایالات متحده است.

فرمان ایجاد محدودیت برای سفر و مهاجرت از کشورهای مسلمان به آمریکا را دونالد ترامپ هفتم بهمن سال ۹۵ صادر کرد و او هدف از آن را جلوگیری از ورود «تروریست‌های اسلام‌گرا» به کشور اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading