• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • قیمت دلار در ایران در رکوردی تازه وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد

قیمت دلار در ایران در رکوردی تازه وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد

در ادامه اوج‌گیری بهای ارزهای خارجی در ایران، بهای دلار در بازار آزاد روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه از ۲۴ هزار تومان فراتر رفت.
نرخ دلار در روز چهارشنبه با ۲۷۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به ۲۳ هزار و ۹۷۰ تومان رسیده بود و اکنون از مرز ۲۴ هزار تومان گذشته است.
وب‌سایت‌های غیررسمی که بهای ارزهای خارجی در کشور را ثبت می‌کنند، روز پنج‌شنبه بهای دلار آمریکا را ۲۴۱۵۰ تومان اعلام کردند.
قیمت هر یورو نیز به ۲۷۵۴۰ تومان رسیده است.
بهای سکه طلای معروف به «امامی» نیز با نزدیک شدن به مرز ۱۱ میلیون تومان هم‌اکنون به ده میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است.
طی یک هفته گذشته، ارزش دلار نسبت به ریال ایران بیش از هفت درصد رشد داشته است. قیمت دلار در ابتدای سال جاری ۱۶ هزار تومان و در ابتدای سال ۹۷ حدود ۴۷۰۰ تومان بود.
به‌رغم وعده‌های عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، برای کنترل بازار ارز طی هفته‌های گذشته، افت ارزش پول ملی ایران کماکان ادامه دارد.
جمهوری اسلامی ایران که از اردیبهشت سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام، هدف شدیدترین تحریم‌های واشینگتن قرار گرفته در زمینه صادرات نفتی و غیرنفتی با مشکلات زیادی دست به گریبان است.
پول ملی ایران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون بیش از ۵۱ درصد از ارزش خود را از دست داده و رشد قیمت ارز و طلا در بازارهای آزاد ایران با شتاب زیاد ادامه دارد.
این افزایش در حالی است که دخایر ارزی ایران هم تحت تاثیر تحریم‌ها به شدت کاهش یافته و به گزارش موسسه دارایی بین‌المللی در دی‌ماه پارسال، این ذخایر به حدود ۷۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading