• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • فرانسه: ادعاهای مربوط به مشارکت این کشور در ماجرای ربودن روح الله زم «هیچ پایه و اساسی» ندارد

فرانسه: ادعاهای مربوط به مشارکت این کشور در ماجرای ربودن روح الله زم «هیچ پایه و اساسی» ندارد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، خبرگزاری یورونیوز به نقل از یک دیپلمات فرانسوی مشارکت این کشور در برنامه ربودن روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز»، را تکذیب کرد.

این دیپلمات گفته است دولت فرانسه ربودن و اعدام روح‌الله زم را محکوم کرده و می‌کند و ادعاهای مربوط به مشارکت فرانسه در این ماجرا «هیچ پایه و اساسی» ندارد.

اکبر خوش‌کوشک، از ماموران سابق امنیتی جمهوری اسلامی، به تازگی مدعی شد که فرانسه روح‌الله زم را با یک افسر امنیتی فرانسوی مبادله کرده است.

او در گفت‌و‌گو با وب‌سایت رویداد ۲۴ مدعی شد که پس از اینکه یک افسر فرانسوی در سوریه توسط گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران اسیر شده، فرانسوی‌ها از ایران درخواست کمک برای آزادی او کردند و ایران نیز درخواست مبادله این افسر با روح‌الله زم را مطرح کرد که با موافقت مقام‌های فرانسوی همراه بود.

روح‌الله زم که در فرانسه پناهنده بود، مهرماه سال ۹۷ در جریان سفری به عراق، توسط مأموران امنیتی ایران ربوده شد و ۲۲ آذر ۱۳۹۹، دادسرای عمومی و انقلاب تهران از اجرای حکم اعدام او خبر داد.

ربودن، پخش اعترافات اجباری آقای زم، روند دادگاه و اجرای حکم اعدام او واکنش‌های جهانی گسترده‌ای در پی داشت و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، نهادهای مدافع حقوق بشر و شخصیت‌های سیاسی و مدنی آن را محکوم کردند.

  ۲ راه‌حل بازشدن قفل فضای بازار خودرو | اجازه کنترل بازار خودرو از دلال‌ها و واسطه‌گران سلب شود

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان