• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • شکایت فوتبالیست‌های زن علیه تبعیض جنسیتی در فدراسیون فوتبال آمریکا

شکایت فوتبالیست‌های زن علیه تبعیض جنسیتی در فدراسیون فوتبال آمریکا

شماری از فوتبالیست‌های زن عضو تیم ملی فوتبال آمریکا علیه فدراسیون فوتبال این کشور به دادگاه شکایت کرده‌اند. زنان فوتبالیست‌ فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌کنند که کم‌تر از بازیکنان مرد به آنها دستمزد پرداخت کرده‌ است.تعدادی از مشهورترین بازیکنان عضو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا روز جمعه ۸ مارس، روز جهانی زنان، به دلیل تبعیض جنسیتی علیه فدراسیون فوتبال آمریکا به دادگاه فدرال لس‌آنجلس شکایت کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آنها فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌کنند که نسبت به آنان در عرصه‌های گوناگون آموزش، سفر و همچنین شرایط بازی، در مقایسه با بازیکنان مرد، تبعیض قائل شده است.

فوتبالیست‌های زن آمریکایی شکایت خود را حدود سه سال پیش به “کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر” در آمریکا تسلیم کرده بودند.

گفتنی است که زنان فوتبالیست‌ آمریکایی جزو برترین‌ها در سطح جهان هستند و تا به حال در جام جهانی و مسابقات المپیک بارها قهرمان شده‌اند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا اکنون شاکی هستند که با وجود موفقیت‌شان در مسابقات جهانی دستمزدهایی بسیار کمتر از همتایان خود در تیم مردان دریافت کرده‌اند.

مگان رپینو و آلکس مورگان، فوتبالیست‌های مشهور، از جمله شاکیانی هستند که درخواست غرامت کرده‌اند. این فوتبالیست‌ها می‌گویند با وجود اینکه بهتر از بازیکنان مرد در میدان بازی درخشیده‌اند در سال‌های گذشته بسیار کم دستمزد دریافت کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال آمریکا درباره شکایت اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا تا کنون واکنشی نشان نداده است.

شکایت فوتبالیست‌ها سه ماه پیش از برگزاری مسابقات جهانی فوتبال زنان در فرانسه اتفاق افتاده است. قرار است فوتبالیست‌های آمریکایی در بازی مسابقات جهانی فوتبال زنان از عنوان قهرمانی جام جهانی خود دفاع کنند.

  Alan Dershowitz: 'The Mueller report should never have been written'

Read more here:: شکایت فوتبالیست‌های زن علیه تبعیض جنسیتی در فدراسیون فوتبال آمریکا

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان