• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • سرمایه گذار تسلا از ایلان ماسک شکایت کرد

سرمایه گذار تسلا از ایلان ماسک شکایت کرد

اظهار نظر ماسک درباره ارزش سهام تسلا در توئیتر سبب شده یکی از سرمایه گذاران این شرکت از وی و هیات مدیره شکایت کند.

به نقل از تلگراف، یکی از سرمایه گذاران تسلا از این شرکت، ایلان ماسک (مدیر ارشد اجرایی) و هیأت مدیره آن شکایت کرده زیرا توئیت های عجیب و غیر قانونی ماسک به کاهش چند میلیارد دلاری ارزش شرکت منجر شده است.

این شکایت در دادگاهی در دلاور ثبت شده و وکلای «چیس گریتی» ادعا می‌کنند بیانیه‌های اشتباه ماسک درباره امور مالی تسلا در توئیتر، خلاف توافقنامه او با قانونگذاران آمریکایی است.

همچنین گریتی هیأت مدیره تسلا متهم کرده با وجود توافقنامه با سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا درباره کنترل توئیت های ماسک و تأیید آنها در یک فرایند مخصوص، در کنترل مدیر ارشد اجرایی این شرکت ناتوان بوده‌اند.

در گذشته میان ماسک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کشمکش‌هایی وجود داشت. این سازمان در سال ۲۰۱۸ میلادی رأی داد وی با ادعای ساختگی که مبلغ کافی برای خرید سهام تسلا از بازار را در اختیار دارد، سرمایه گذاران را گمراه کرده است.

در سال ۲۰۱۹ کمیسیون مذکور اعلام کرد ماسک از توافقنامه پیشین تخلف کرده اما از جریمه یا برکناری وی از سمتش خودداری کرد. همچنین قرار شد بیانیه‌های رسمی او توسط یک وکیل با سابقه کنترل شود.

اما ماه می ۲۰۲۰ ماسک در توئیتی اعلام کرد قیمت سهام تسلا بسیار بالا است و در نتیجه این امر بلافاصله ۱۴ میلیارد دلار از ارزش بازاری شرکت کاهش یافت. شکایت مذکور نیز براساس همین توئیت بنا شده است.

  حذف ایران از فهرست تامین کنندگان گاز اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان