• Home
  • >
  • سلامت
  • >
  • زالی از احتمال طغیان کرونا در ایران تحت تاثیر ویروس جهش یافته خبر داد

زالی از احتمال طغیان کرونا در ایران تحت تاثیر ویروس جهش یافته خبر داد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بزرگ درباره احتمال «طغیان» کرونا در سطح کشور تحت تاثیر ویروس جهش‌یافته هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا زالی روز چهارشنبه، ششم اسفندماه، گفت: «امروز در آستانه شکل‌گیری شبه طغیان ملی کرونا هستیم و آن هم بروز بخش‌های جهش‌یافته ویروس است.»

در همین حال نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران هم با اشاره به افزایش مراجعه‌ سرپایی طی دو ماه اخیر در پایتخت از ازدحام و شلوغی در بازارهای تهران، مراکز خرید و وسایل نقلیه عمومی ابراز نگرانی کرد.

آقای توکلی همچنین فعالیت دستفروشان و بازارهای غیررسمی در پیاده‌روها و همچنین باشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها و به خصوص آرایشگاه‌های زنانه در اسفندماه را «بسیار پرخطر» توصیف کرد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران، آمار روزانه بستری در پایتخت ناشی از کرونا را ۳۰۰ مورد و تعداد بستری‌ها در کل بیمارستان‌های پایتخت را دو هزار نفر اعلام کرد و از افزایش نسبی آمار بستری جوانان در بخش‌های آی‌سی‌یو خبر داد.

آقای توکلی همچنین از احتمال اجرای محدودیت‌ها در صورت درگیری بیشتر استان‌ها با کرونا در نیمه دوم اسفند خبر داد.

این در حالی است که به دلیل شیوع گسترده کرونا در خوزستان تحت تاثیر ویروس جهش‌یافته برخی مقامات در روزهای اخیر خواستار قرنطینه این استان شدند.

در همین حال خبرهایی از تائید موارد ابتلا به ویروس جدید در سایر شهرهای کشور از جمله مشهد و اراک منتشر شده است.

بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی، کسانی که به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا می‌شوند به طور متوسط آن را به ۱.۵ نفر انتقال می‌دهند، حال آن که این میزان در مورد ویروس قبلی کرونا ۱.۱ نفر بود.

منبع: رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading